۱۳۹۵ اردیبهشت ۲۷, دوشنبه

با انزجار عمومی و اعتراضات بین المللی ، قوه قضاییه ولی فقیه از عمل ضدبشری کور کردن یک جوان عقب نشینی نمود


بنابه گزارش رسیده به «فعالین  حقوق بشر و دمکراسی در ایران» قوه قضاییه ولی فقیه بر اثر اعتراضات بین المللی و داخلی بطور موقت از عمل وحشیانه و ضدبشری  کور کردن زندانی مجتبی یساولی با اسید عقب نشست.
به زندانی مجتبی یساولی ۳۵ ساله که در بند ۲ زندان گوهردشت کرج در انتظار گرفتن بینایی خویش بسر می برد اعلام گردید که این عمل وحشیانه و ضدبشری قوه قضاییه ولی فقیه آخوند علی خامنه ای به تعویق افتاده است و به تاریخ دیگری موکول  شده است . عقب نشینی قوه قضاییه ولی فقیه از این عمل وحشیانه ،ضدبشری و قرون وسطایی به دلیل انزجار عمومی مردم ایران و اعتراضات بین المللی صورت گرفت. اما این جوانی زندانی همچنان در وحشت و انتظار گرفتن بینایی خویش بسر می برد .
زندانی مجتبی یساولی اخیرا طی پیامی  کوتاه  که از زندان به بیرون داده است چنین گفت:« ما یک نادانی کردیم الان یک دولت داره نادانی می کنه .من مجتبی یساولی هستم از شهرستان قم. متولد سال ۵۹ هستم. ۳۵ ساله. ۷ سال است که در زندان بسر می برم. ۱ سال و نیم پیش یک چشمم قصاص شده چشم دومم هم در آستانه قصاص شدنه. سمت چپم اجرا شده سمت راستم در حال اجرا شدنه. چشم راستم هم الان یک خرده دیدش کم شده. راه نمی تونم برم. نمی تونم بنشینم، نمی تونم چیزی بخونم. از وقتی یک چشمم را قصاص کردن این مشکل برام پیش اومده. قران گفت در برابر ظلم از مال و جانتون بگذرید. ما هم در برابر ظلم از جان و مالمون گذشتیم.طی درگیری بود که این پیش اومد من که میگم آقا من نادانی کردم جوانی کردم جلو خشمم را نتوانستم بگیرم. حالا یک دولت چی؟ قوه قضاییه چی؟ اینها دارن چکار می کنن. من از جوامع بین المللی می خوام رسیدگی کنند. من از نظر جسمانی ریختم بهم در حال نابود شدنم. از وقتی یک چشمم را گرفتند نابود شدم. وای به حال دو تا چشم نداشته باشی. من از جوامع بین المللی می خوام به دادم برسید.خانواده طرف مقابل می گن باید ۲۵۰ میلیون پول نقد بدی در توانایی من و خانواده ام هم نیست. من تکنسین متالوژی هستم. شاغل بودم و ۱۴ سال سابقه کار دارم. توی شرکت کار می کردم. قوه قضاییه میگه قصاصت می کنم تا آخر عمرت هم نگهت می دارم توی زندان. من میگم این حقوق بشر کجاست.»
قوه قضاییه ولی فقیه طبق شیوه همیشگی و معمول خود ، با توجیهات مذهبی و تحریک و تشویق شاکی  سعی دارد که این احکام ضدبشری و قرون وسطایی به اجرا در آورده شود.قوه قضاییه ولی فقیه برای ایجاد رعب و وحشت در جامعه دست به چنین اقدامات وحشیانه می زند  و با سوء استفاده از اعتقادات مذهبی مردم  و توجیه هات مذهبی دروغین  این عمل ضدبشری خود را توجیه می کند .
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران ، از کمیسر عالی حقوق بشر ، گزارشگر ویژه حقوق بشر در ایران و سایر مراجع بین المللی  خواستار دخالت برای ممانعت از اجرای قوانین قرون وسطایی و ضدبشری در ایران است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ برابر ۱۶ می  ۲۰۱۶

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
سازمان عفو بین الملل


www.hrdai.net
Tel.:0031620720193

طبق قوانین کپی رایت استفاده از گزارشات « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » فقط با ذکر منبع آن مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: