۱۳۹۳ شهریور ۲۸, جمعه

یورش وحشیانه به سلول زندانی سیاسی نگار حائری در زندان قرچک ورامین


بنا به گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» یورش وحشیانه به سلول زندانی سیاسی نگار حائری و مورد اذیت و آزار و تهدید قرار دادن وی توسط رئیس و اطلاعات زندان قرچک ورامین.
در طی چند روزگذشته زندانبانان در زندان قرچک ورامین به سلول زندانی سیاسی نگار حائری یورش وحشیانه  بردند و با برخوردهای غیر انسانی و وحشیانه اقدام به بازرسی سلول وی نمودند. زندانبانان اقدام به جمع آوری دست نوشته های وی نمودند و او را مورد بازرسی توهین آمیز بدنی قرار دادند. در یورش وحشیانه به سلول این زندانی سیاسی زن زندانبانان مرد را بکار برده بودند و این در حالی است که این زندان محل نگهداری زنان زندانی است. زندانبانان همچنین او را تهدید کردند که در صورت انعکاس خبر یورش به سلولش و برخوردها با وی، او را تحت فشارهای بیشتری قرار خواهند  داد.
 زندانی سیاسی نگار حائری توسط باندهای مافیایی زندان که در پخش مواد مخدر و سرکوب زندانیان نقش دارند و توسط رئیس و اطلاعات زندان هدایت می شوند دائما مورد اذیت و آزار قرار دارد.
این زندانی سیاسی زن در اثر وضعیت بد بهداشتی و عدم درمان چشمان وی دچار  عفونت شدید شده است و بازجویان وزارت اطلاعات مانع درمان او هستند .زندانبانان در جواب به اعتراضات وی نسبت به عدم درمان و شرایط غیر انسانی به وی گفته اند :کاری خواهیم کرد که تو عین سگ اینجا بمیری.
 وضعیت اسفبار زندان قرچک ورامین و ظلم و رفتارهای غیر انسانی در این زندان هر روز در حال افزایش است و زندانیان زن ازامکانات اولیه انسانی محروم هستند و دائما از طرف مأمورین زندان مورد آزار و اذیت و رفتارهای غیر انسانی و وحشیگری قرار می گیرند. و به گفته تعداد زیادی از زندانیان عادی زن که می گویند  در زندان و در زمان بازداشت دائما مورد تعرض جنسی قرار گرفته اند .

وضعیت بهداشتی زندان قرچک ورامین :
۱ـ آب شرب زندانیان از چاه تامین می شود و غیر بهداشتی است و مقدار زیادی کلر در آن بکار برده می شود که عملا غیر قابل استفاده می باشد و زندانیانی که ناچار به نوشیدن این آب هستند دچار بیماریهای مختلفی می شوند..
۲ـ بهداشت فردی زندانیان به علت نبود امکانات بهداشتی در وضعیت فاجعه باری است
۳ـ مسئولین زندان  رفتارهایی به غایت غیر انسانی با زندانیان زن  دارند.
۴ـ وضعیت تغذیه در این زندان بسیار بد و اکثر زندانیان زن دچار سوء تغذیه هستند
لازم به یادآوری است که پدر این زندانی سیاسی، زندانی سیاسی ماشالله حائری که در وضعیت و خیم جسمی است چند سالی است که در زندان گوهردشت کرج زندانی است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران نگهداری این زندانی سیاسی در زندان قرچک ورامین و تحت فشار جسمی و روحی قرار دادن وی را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار اقدامات فوری برای نجات وی و آزادی بدون قید و شرط این زندانی سیاسی است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۲۸ شهریورماه۱۳۹۳ برابر با۱۹ سپتامبر ۲۰۱۴
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید
کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
سازمان عفو بین الملل
www.hrdai.net
Tel.:0031620720193   


 طبق قوانین کپی رایت استفاده از گزارشات« فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» فقط با ذکر منبع آن مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: