۱۳۹۱ شهریور ۱۸, شنبه

اعدام گروهی ۱۱ زندانی در زندان اوین


بنابه گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» صبح روز شنبه ۱۸ شهریور ماه ۱۱ زندانی در زندان اوین اعدام شدند.
روز پنجشنبه ۱۶ شهریور ماه ۱۲ زندانی از سالنهای ۳،۲،۱ و۴ واحد ۲ زندان قزل حصار کرج به سلولهای انفرادی بند ۲۴۰ زندان اوین منتقل شدند.۱۱ نفر از آنها  روز شنبه ۱۸ شهریور در زندان اوین اعدام شدند.
یکی از اعدام شدگان امروز بنام محمد دهمرده ۳۷ ساله  از اتباع افغانستان بود.حکم اعدام تبعه دیگر افغان به نام نعمت قریشی ۳۳ ساله که پیش نماز زندانیان افغان در سالن ۴واحد ۲ زندان قزل حصار کرج بود در آخرین لحظات متوقف و به زندان قزل حصار بازگردانده شد.
قوه قضاییه رژیم ولی فقیه در مقابل اعدام های گروهی اخیر سکوت پیشه کرده است و زندانیان را در خفا اعدام می کند که این مسئله خود نشان از اعدام های گسترده در زندانها است و غیر انسانی و غیر قانونی بودن آن را اثبات می کند. 
رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه ای پس از توقف چند هفته ای اعدامها برای برگزاری اجلاس عدم تعهد و شکست تلاشهایش برای خروج از انزوای بین المللی و انتقاد رو در روی بان کی مون از علی خامنه ای به خاطر نقض شدید حقوق بشر، به طرز جنون آمیزی موج اعدام ها را در ایران از سر گرفته است.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،آغاز موج جدید اعدامهای گروهی را به عنوان جنایت علیه بشریت محکوم می کند و از دبیر کل ،کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد جهت گرفتن تصمیمات لازم اجرا می باشد.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران 
۱۸ شهریور ۱۳۹۰ برابر با ۷ سپتامبر ۲۰۱۲


گزارش فوق  به سازمانهای زیر ارسال  گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه اعدام سازمان ملل متحد
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل


@hrdai.net

_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
Tel.:003162072013
استفاده از گزارشهای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران تنها با ذکر منبع مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: