۱۳۹۱ مهر ۶, پنجشنبه

اعدام یکی از اتباع افغانستان در زندان اوین


بنابه گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» صبح امروز یکی از اتباع افغانستان که چند روز پیش از زندان قزل حصار به سلولهای انفرادی اوین برده شده بود اعدام شد.
روز پنجشنبه ۶ مهر ماه حداقل حکم قرون وسطایی اعدام یک زندانی در زندان اوین به اجرا گذاشته شد. زندانی که صبح امروز در زندان اوین دار زده شد نعمت قریشی نام داشت او از اتباع افغانستان بود. این زندانی  متاهل  و ۳۳ ساله سن داشت. 
زندانی نعمت قریشی  پیش نماز زندانیان افغان بود و از قاریان و حافظین قرآن بود.او را ۲ روز پیش به بهانه مسابقات قرائت قرآن از سالن ۴ ( سالن زندانیان افغان) واحد ۲ زندان قزل حصار کرجخارج کردند و به سلولهای انفرادی بند ۲۴۰ زندان اوین جهت اجرای حکم اعدام منتقل کردند.
  زندانی نعمت قریشی نیمه  شهریور ماه  همراه با ۱۱ نفر دیگر جهت اجرای حکم اعدام به اوین منتقل کردند اما پس از افشا شدن نام او حکم اعدام وی  را به تعویق انداختند و اعدام ۱۱ نفر دیگرکه یک تبعه افغان در میان آنها بود اجرا گردید.
خانواده این زندانی برای تحویل گرفتن جسد عزیزشان مقابل زندان اوین در انتظار می باشند  اما  مسئولین قوه قضاییه ولی فقیه تحویل جسد را منوط به دفن وی در ایران ساخته اند و نه در افغانستان
روز گذشته همچنین یک زندانی  دیگری به نام رسول از سالن ۳ واحد ۲ زندان قزل حصار به سلولهای انفرادی این زندان جهت اجرای حکم اعدام منتقل گردید که هنوز از سرنوشت وی خبری در دست نیست
ولی فقیه آخوند علی خامنه ای از ترس  اعتراضات مردم ایران نسبت به گرانیهای تصاعدی روزانه، بیکاری روز افزون ، فقر و هزاران مشکل دیگر که مردم ایران را دچار آن کرده است. 
سیاست  اعدام های گروهی را تشدید کرده است. این سیاست توسط آخوند صادق لادیجانی منصوب وی در قوه قضاییه ، از جنایتکاران علیه بشریت که نام وی در لیست بین المللی ناقضین حقوق بشر  قرار دارد مورد تایید قرار می گیرد و دستور اجرای آن را صادر می کند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، موج جدید اعدام ها در ایران که هدفی جز ایجاد فضای رعب و وحشت در بین مردم ایران ندارد را محکوم می کند و از دبیر کل ، کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار پایان دادن به سکوت خود  و اقدام عملی جهت پایان دادن به کشتار زندانیان بی دفاع در ایران است. 

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

 ۶ مهر ۱۳۹۱ برابر با ۲۷ سپتامبر ۲۰۱۲

گزارش فوق  به سازمانهای زیر ارسال  گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه اعدام سازمان ملل متحد
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل


Tel.:0031620720193
استفاده از گزارشهای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران تنها با ذکر منبع مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: