۱۳۹۶ آذر ۸, چهارشنبه

فشارها و رفتارهای غیر انسانی رئیس زندان منجر به خودکشی و مرک یک جوان زندانی شدبنابه گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » یک جوان زندانی در زندان گوهردشت کرج در اعتراض به فشارها ی طاقت فرسا و رفتارهای تحقیر کننده  اقدام به خودکشی نمود و جان باخت.

صبح امروز چهارشنبه ۸ آذرماه یک جوان زندانی در زندان گوهردشت کرج دست به خودکشی زد و متاسفانه جان باخت. این زندانی با نام محمد منبری ۲۵ سال سن داشت. این زندانی بعد از اعتراض به شرایط زندان و انتقال وی به بندی که زندانیان خطرناک در آن نگهداری می شوند  توسط ضیایی أیس زندان گوهردشت کرج به زیر هشت فراخوانده شده و در آنجا مورد ضرب و شتم وحشیانه زندانیانان قرار می گیرد تا آنجا که به گفته همبندیانش دست و پای او شکسته می شود.. سپس به دستور ضیایی رئیس زندان  در همان حال به وی در مقابل چشمان سایر زندانیان هتک حرمت کرده و او را آویزان می کنند. این زندانی بدلیل فشارهای روحی وارده بدلیل این عمل وحشیانه و غیر انسانی دست به خودکشی می زند و متاسفانه جان خود را از دست می دهد.
در طی هفته گذشته این سومین خودکشی در زندان گوهردشت کرج است که زندانیان بدلیل فشارهای جسمی و روحی اعمال شده بر آنان توسط زندانبانان ولی فقیه است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران ضرب و شتم و هتک حرمت به زندانی محمد منبری توسط زندانبانان ولی فقیه که منجر به خودکشی این جوانی زندانی شده است را بشدت محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر، گزارشگر ویژه حقوق بشر در امور ایران، دبیر کل سازمان ملل وسایر مراجع بین المللی خواهان اقدام فوری و عملی بمنظور پایان دادن به سرکوب ، توهین ، تحقیر و  فشارهای شدید جسمی و روحی بر زندانیان در زندانهای رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه ای است .

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۹ آذرماه۱۳۹۶ برابر با ۲۹ نوامبر ۲۰۱۷
گزارش به سازمانهاي زير ارسال گرديد:

دبیر کل سازمان ملل متحد
كميسرعالى حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ويژه حقوق بشر سازمان ملل متحد در امور ایران
سازمان عفو بين الملل
telegram me/hrdai
Tel.:0031620720193

طبق قوانين كپي رايت استفاده از گزارشات فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران در صورت ذکر منبع بلامانع می باشد

هیچ نظری موجود نیست: