۱۳۹۶ مهر ۱۹, چهارشنبه

افزایش فشارها و محدودیتها و رفتارهای غیر انسانی علیه زندانیان سیاسی زندان گوهردشت کرج


بنابه گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» فشارها ، محدودیتها و اذیت  و آزارها علیه زندانیان سیاسی زندان گوهردشت کرج همچنان ادامه دارد.
فشارها و محدودیتها علیه زندانیان سیاسی زندان گوهردشت کرج از زمان انتقال آنها از سالن ۱۲ به سالن ۱۰ این زندان که کاملا ایزوله می باشد همچنان ادامه دارد.هنگام انتقال زندانیان سیاسی به این سالن تمامی وسایل شخصی آنها توسط زندانبانان ولی فقیه به غارت برده شد و در این سالن نیز از امکانات حداقلی هم محروم هستند تا آنجا که برخی از آنها  به علت کمبود فضا و نامناسب بودن هوای سلولها درراهروها می خوابند و با وجود کیفیت نازل غذای زندان تمامی امکانات تهیه غذا توسط خود زندانیان هم از آنها سلب شده است. وضعیت بهداشتی ، آب آشامیدنی و تهویه در این بند بسیار اسفناک می باشد. بدستور بازجویان اطلاعات سپاه برای هرچه بیشتر تحت فشار قرار دادن زندانیان سیاسی در محل ورود هوا به سالن زندانیان سیاسی زباله قرار داده اند. 
 علاوه بر این فشارها و محدودیتها شیوه جدید زندانبانان ولی فقیه برای  عدم درمان زندانیان سیاسی و حذف  فیزیکی آنها ، مجبور کردن زندانیان سیاسی بیمار به پوشیدن لباس زندان و پابند در هنگام انتقال به بیمارستان است که این زندانیان با وجود وخامت وضعیت جسمی از انتقال به بیمارستان و درمان با این شرایط خودداری می کنند که از آن جمله می توان زندانیان سیاسی حمید بابایی و رضا شهابی (۱۷ مهر ماه ) را نام برد که زندانبانان قصد انتقال آنها به بیمارستان با لباس مندرس و آلوده و کثیف  زندان و پابند را داشتند که زندانیان سیاسی بناچار از رفتن به بیمارستان خودداری کنند.
زندانیان در بی خبری مطلق قرار داده شده اند و حتی از داشتن  روزنامه های حکومتی محروم هستند.

زندانبانان ولی فقیه تا به امروز به وعده و وعیدهای خود به زندانیان سیاسی مبنی بر رسیدگی به وضعیت و شرایط آنها و درمان  عمل نکرده اند و تا آنجا که زندانی سیاسی محمد نظری که هفتادمین روز اعتصاب غذای خودرا سپری می کند و در وضعیت وخیم جسمی بسر می برد بدون هیچ گونه توجه و رسیدگی به حال خود رها شده است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران اعمال مضاعف فشارها و محدودیتها علیه زندانیان سیاسی و عدم رسیدگی به وضعیت آنها که در بدترین شرایط انسانی بسر می برند و عدم درمان زندانیان سیاسی بیمار را به شدت محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشرو گزارشگر ویژه حقوق بشر در امور ایران و سایر مراجع بین المللی خواستار اقدام فوری و عملی بمنظور پایان دادن به فشارها و محدودیتها علیه زندانیان سیاسی در ایران توسط رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه ای در ایران است. 
  
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۱۹  مهر ۱۳۹۶ برابر با ۱۱ اکتبر ۲۰۱۷
گزارش به سازمانهاي زير ارسال گرديد:

دبیر کل سازمان ملل متحد
كميسرعالى حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ويژه حقوق بشر سازمان ملل متحد در امور ایران
سازمان عفو بين الملل
telegram me/hrdai
Tel.:0031620720193

طبق قوانين كپي رايت استفاده از گزارشات فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران در صورت ذکر منبع بلامانع می باشد

هیچ نظری موجود نیست: