۱۳۹۵ اسفند ۱۸, چهارشنبه

انتقال یک زندانی جهت اجرای حکم ضد بشری اعدام در زندان زابل


بنا به گزارش ارسالی  به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران »صبح امروز۱ زندانی جهت اجرای حکم ضد بشری اعدام در زندان زابل به ستون  آهنی زندان بسته شد .
روز چهارشنبه ۱۸ اسفند ماه زندانی  محمد نبی علی زهی ۳۵ ساله که ۶ سال در زندان زندانی می باشد و  از اتباع افغانستان است . از بند ۲ زندان مرکزی زابل خارج و به ستون آهنی که در کنار نگهبانی زندان می باشد بسته شد . به پا و دستان  این زندانی پابند و دست بند بسته اند و تا اجرای حکم ضدبشری اعدام از داشتن غذا محروم و در معرض سرما قرار دارد این زندانی امکان استراحت و یاخوابیدن را ندارد.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران شکنجه غیر انسانی  این زندانی از طریق بستن وی  به ستون آهنی زندان و نگهداری او در وضعیت بدون آب و غذا و در سرمای شدید زمستان تااجرای حکم قرون وسطایی اعدام را به عنوان جنایت علیه بشریت به شدت محکوم می کند و از دبیر کل سازمان ملل ، کمیسر عالی حقوق بشر ، گزارشگر ویژه حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی می خواهد تا به این اعمال وحشیانه و غیر انسانی علیه زندانیان بی دفاع بشدت واکنش نشان دهند و خواستار ارجاع فوری پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه ای به منظور پایان دادن به شکنجه ، کشتار ، اعدام و سرکوب جوانان و مردم ایران است.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۱۸ اسفند ۱۳۹۵ برابر با ۰۸ مارس ۲۰۱۷

گزارش به سازمانهاي زير ارسال گرديد:
كميسرعالى حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ويژه حقوق بشر سازمان  سازمان ملل متحد در امور ایران
گزارسگر ویژه اعدام سازمان ملل متحد
سازمان عفو بين الملل
telegram me/hrdai
Tel.:0031620720193

طبق قوانين كپي رايت استفاده از گزارشات فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران در صورت ذکر منبع بلامانع می باشد

هیچ نظری موجود نیست: