۱۳۹۵ اسفند ۱۹, پنجشنبه

صدور احکام سنگین و غیر انسانی علیه یک زندانی سیاسی هموطن بلوچ


بنا به گزارش ارسالی  به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » زندانی سیاسی عمادالدین  ملازهی با پرونده سازی بازجویان وزارت اطلاعات و نسبت دادن اتهامات دروغ ، به حکم سنگین و غیر انسانی ۱۵ سال زندان محکوم شد.
روز یکشنبه ۱۵ اسفند ماه   یکی از مامورین وزارت اطلاعات فردی به نام فتحی نژاد  که رئیس شعبه ۱ دادگاه انقلاب سراوان می باشد، زندانی سیاسی عماد الدین ملازهی را به حکم سنگین و غیر قانونی ۱۵ سال زندان محکوم نمود و هم پرونده ای وی حافظ یعقوب جهاندیده  نیز به ۱۰ سال زندان محکوم شد.
دادگاه این دو زندانی سیاسی روز ۲۴ بهمن ماه در شعبه ۱ دادگاه سراوان برگزار شد و فردی به نام فتحی نژاد از ماموران وزارت اطلاعات آنها را محاکمه نمود . ۲ زندانی سیاسی فوق الذکر از داشتن وکیل و حق دفاع محروم بودند و محاکمه آنها بصورت غیر علنی برگزار شد. بازجویان وزارت اطلاعات اتهامات دروغین و مسخره مانند عضویت در گروه داعش و غیره را به آنها نسبت داده اند.
زندانی سیاسی عمادالدین ملازهی اول آذر ماه از کمینی که  ماموران وزارت اطلاعات به منظور   ترور او برپا  کرده بودند بطرز معجزه آسایی نجات یافت و اشتباها یکی از دوستان او به نام خلیل جهاندیده را ترور کردند. اما ماموران وزارت اطلاعات  وقتی که متوجه شدند که اشتباها یکی  دیگری را ترور کرده اند بلافاصله اقدام به دستگیر وی نمودند و او را چندین روز تحت شکنجه های وحشیانه جسمی و روحی نمودند تا او را وادار به اعترافات دروغین مقابل دوربینهای تلویزیون ماموران وزارت اطلاعات  علیه خود نمایند تا  جنایتی  را که خود مرتکب شده بودند و منجر به قتل یکی از بیگناهان شده بود بپوشانند.
پس از شکنجه های وحشیانه بازجویان وزارت اطلاعات زندانی عمادالدین ملازهی  را به زندان سراوان منتقل نمودند و ارتباطهای وی را با خانواده اش قطع کردند.
لازم به یادآوری است که ماموران وزارت اطلاعات چندین بار او را بین همکاری با آنها و یا ترور مخیل کرده بودند و آخرین بار دو روز قبل از ترور وی  رسما به او گفته بودند که او را خواهند کشت.
زندانی سیاسی عمادالدین ملازهی پیش از این ۵ سال در زندان مرکزی زاهدان محبوس بود .
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، صدور احکام سنگین و غیر انسانی علیه این زندانی سیاسی هموطن بلوچ ، پرونده سازی دروغین و گرفتن اعترافات دروغین زیر شکنجه های وحشیانه را محکوم می کند و از مراجع بین المللی  خواهان فشار آوردن بر رژیم ولی فقیه برای  آزادی فوری و بدون قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی در ایران است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۲۰ اسفند ۱۳۹۵ برابر با ۰۹ مارس ۲۰۱۷

گزارش به سازمانهاي زير ارسال گرديد:
كميسرعالى حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ويژه حقوق بشر سازمان  سازمان ملل متحد در امور ایران
سازمان عفو بين الملل
telegram me/hrdai
Tel.:0031620720193

طبق قوانين كپي رايت استفاده از گزارشات فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران در صورت ذکر منبع بلامانع می باشد

هیچ نظری موجود نیست: