۱۳۹۵ شهریور ۱۶, سه‌شنبه

اذیت و آزار و تحت فشار قرار دادن زندانی سیاسی علی معزی بدستور بازجویان وزارت اطلاعات ولی فقیه


 بنابه گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» انتقال زندانی سیاسی علی معزی به زندان گوهردشت کرج و بعد چندین ساعت اذیت و آزار و فشار  بازگرداندن مجدد وی به زندان اوین و نگهداری او در قرنطینه بند ۴ زندان اوین.
روز سه شنبه ۱۷ شهریور ماه حوالی ساعت ۱۱:۰۰ به زندانی سیاسی علی معزی  اعلام شد که وسایل شخصی خود را جمع کند تا او را به زندان گوهردشت کرج منتقل نمایند، سپس او را سوار اتومبیل پراید کردند و به سوی زندان گوهردشت کرج حرکت نمودند و حوالی ظهر به زندان گوهردشت کرج وارد شدند. اما زندان گوهردشت کرج علیرغم ابلاغیه دادگاه انقلاب و مدیر کل سازمان زندانها، از پذیرش او خوداری کردند و پس از چند ساعت انتظار و خستگی مفرط ،عطش و گرسنگی او را ساعت ۱۴:۰۰ مجددا از زندان گوهردشت کرج به زندان اوین بازگرداندن و او را به بند ۸ زندان اوین که قبلا در آنجا زندانی بود تحویل دادند که مسئول بند ۸ زندان اوین از پذیرش زندانی سیاسی علی معزی خوداری نمود.
بعد از مدتی انتظار او را به قرنطینه بند ۴ زندان اوین منتقل نمودند و تا بعد از ظهر روز سه شنبه در قرنطینه بند ۴ زندان اوین  نگهداری می شد .
در برگه انتقال او قید شده بود که به دلیل هواداری از سازمان مجاهدین خلق ایران باید به زندان گوهردشت کرج منتقل گردد.
زندانی سیاسی علی معزی از بیماری سرطان و بیماریهای دیگر رنج می برد، اما به دستور بازجویان وزارت اطلاعات از درمان وی خوداری می کنند و هدف از نقل و انتقال این زندانی سیاسی که بدستور بازجویان وزارت اطلاعات صورت گرفته است  تحت فشار قرار دادن وی می باشد.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران ، نقل و انتقال زندانی سیاسی علی معزی از زندانیان سیاسی دهه ۶۰ که از بیماری سرطان و سایر بیماریها شدیدا رنج می برد بدستور بازجویان وزارت اطلاعات به منظور تحت فشار قرار دادن وی را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی برای پایان دادن به سرکوب خونین مردم و اذیت و آزار زندانیان سیاسی در ایران  خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت آخوندعلی خامنه ای ولی فقیه رژیم و آخوندهای همدست وی به شورای امنیت سازمان ملل متحد است.
    

فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران
۱۸ شهریور٩٥ برابر با ۶ سپتامبر ٢٠١٦

گزارش به سازمانهاي زير ارسال گرديد:
كميسرعالى حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ويژه سازمان ملل متحد
سازمان عفو بين الملل
Tel.:0031620720193

طبق قوانين كپي رايت استفاده از گزاشات فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران تنها با ذکرمنبع بلامانع است .

هیچ نظری موجود نیست: