۱۳۹۵ مهر ۷, چهارشنبه

صدور احکام سنگین و غیر انسانی علیه ۱۹ تن از نوجوانان و جوانان هموطن فعال عرب خوزستانی


  بنابه گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران»    نوزده تن از نوجوانان و جوانان  فعال عرب  هموطن خوزستانی در  شعبه  ۱۰۱ دادگاه انقلاب شوش ولی فقیه آخوند علی خامنه ای به منظور ایجاد فضای  رعب و وحشت  به احکام سنگین و غیر انسانی محکوم شدند.
شعبه  ۱۰۱   دادگاه انقلاب شوش  ولی فقیه آخوند علی خامنه ای  علیه ۱۹ تن از نوجوانان و جوانان هموطن عرب خوزستانی احکام سنگین و غیر انسانی صادر نمود. سنین نوجوانان و جوانان  فعال عرب خوزستانی بین ۱۵ و ۳۰ سال می باشد.در این دادگاه فرمایشی که به دستور بازجویان وزارت اطلاعات  تشکیل شده بود  . زندانیان سیاسی از داشتن وکیل انتخابی  وحق دفاع محروم بودند.
زندانیان سیاسی نوجوان و جوان که علیه ظلم و ستم و اعمال سرکوبگرانه نیروهای ولی فقیه دست به اعتراض زده بودند با یورش مامورین وزارت اطلاعات در سال ۱۳۹۴  دستگیر و به شکنجه گاه وزارت اطلاعات در شوش منتقل شدند و چندین ماه در این شکنجه گاه مورد اذیت و آزار بازجویان وزارت اطلاعات قرار داشتند و پس از آن نوجوانان و جوانان زندانی را به زندان فجر شوش در کنار مجرمین عادی و خطرناک منتقل کردند .
در این دادگاه ۱۵ نفر از نوجوانان و جوانان دستگیر شده به احکام  سنگین ۲ سال زندان محکوم شدند اسامی نوجوانان و جوانی که به ۲ سال زندان محکوم شدند به قرار زیر می باشد : 
 .۱ـ محمد دبات ۲۲ ساله از ساکنین شهر شوش
۲ ـسعید آلبوعینی ۲۷ ساله
 ۳ ـ جابر کنانی ۲۷ ساله
 ۴ـ احمد دبات ۲۴ ساله
 ۵ـ احمد دبات ۲۱ ساله
 ۶ـ عبدالامام کنانی ۳۰ ساله
 ۷ـ کاظم چنانیان ۲۵ ساله
 ۸ـ محمد کنانی ۲۲ ساله
 ۹ـ ـقاسم سعدی آل کثیر ۲۰ ساله
 ۱۰ـمصطفی اسماعیل  ۲۴ ساله
 ۱۱ـ عبدالاله موسوی ۲۲ ساله
 ۱۲ کریم کنانی ۲۰ ساله
 ۱۳ـ محمد آل کثیر ۲۰ ساله
 ۱۴ محمد صگوری ۲۵ ساله
۱۵ علی بیت علیوی۲۵ ساله
همچنین شعبه ۱۰۱ دادگاه انقلاب شوش که به دستور بازجویان وزارت اطلاعات برگزار شده بود علیه ۴ تن از  دستگیر شدگان  که از  حق داشتن وکیل انتخابی و حق دفاع محروم بودند.  هر کدام از آنها را به ۲۰۰ میلیون ریال محکوم نمود اکثر این نوجوانان و جوانان از اقشار محروم جامعه می باشند و پرداخت چنین مبالغی فشار مضاعفی علیه خانواده های آنها خواهد بود.  اسامی محکوم شدگان به قرار زیر می باشد:
۱ـ هادی  دول آلبو عینی ۱۸ ساله
۲ـ حامد کنانی ۱۷ ساله از روستای بیت صخی
۳ـ قاسم مهریه ۱۵ ساله
۴ـ عباس کنانی ۱۸ ساله
محمد صرخه  که ریاست شعبه ۱۰۱ دادگاه انقلاب شوش را به عهده داشت  از دست نشاندگان بازجویان وزارت اطلاعات می باشد و احکامی که بازجویان برای او مشخص کرده بودند را صادر نمود.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، دستگیری ، انتقال به شکجه گاه وزارت اطلاعات و  مورد اذیت و آزار قرار دادن آنها و همچنین قرار دادن نوجوانان و جوانان در کنار زندانیان عادی و خطرناک و صدور احکام سنگین و غیر انسانی علیه این نوجوانان و جوانان فعال عرب خوزستانی  را محکوم می کند و خواهان آزادی بی قید و شرط تمامی آنها است و همچنین از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار دخالت برای آزادی بی قید و شرط تمامی آنها است.    

فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران
۸ مهر٩٥ برابر با ۲۸ سپتامبر ٢٠١٦

گزارش به سازمانهاي زير ارسال گرديد:
كميسرعالى حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ويژه سازمان ملل متحد
سازمان عفو بين الملل
Tel.:0031620720193

طبق قوانين كپي رايت استفاده از گزاشات فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران در صورت ذکر منبع بلامانع می باشد

هیچ نظری موجود نیست: