۱۳۹۶ مهر ۸, شنبه

زندانی سیاسی جوان که مورد اصابت گلوله ماموران اطلاعات قرار گرفته بدون درمان در زندان رها شده است


بنا به گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » جوانی که هدف گلوله ماموران اداره اطلاعات قرار گرفته بود بیش از ۱۰ روز است که بدون درمان در زندان به حال خویش رها شده است.
حدود ۱۰ روز پیش زندانی سیاسی محمدجان عزیزی  حدودا ۲۰ ساله در حالی که سوار بر موتورسیکلت بود در شهر قصر قند استان سیستان و بلوچستان هدف گلوله ماموران اداره اطلاعات قرار گرفت و از ناحیه دست بشدت زخمی گردید. ماموران او را دستگیر  و به اداره اطلاعات زاهدان منتقل نمودند و اخیرا او را در حالی که زخمی است بدون هیچگونه درمانی به بند ۱ زندان مرکزی زاهدان منتقل کرده اند. دست وی بدلیل عدم درمان دچار عفونت شده است و همچنان بدون درمان در زندان به حال خویش رها شده است.این مسئله باعث شده است که وضعیت جسمی این زندانی حاد شود .
از طرفی دیگر در ترمینال زاهدان ۳ تن دیگر از بستگان وی را دستگیر نمودند و ابتدا به اداره اطلاعات زاهدان و سپس به بند ۱ زندان مرکزی زاهدان منتقل شدند. اسامی زندانیان سیاسی دستگیر شده به قرار زیر است :
۱ـ یاسر عزیزی ۱۷ ساله در ترمینال زاهدان دستگیر شد ابتدا به اداره اطلاعات و سپس به بند ۱ زندان زاهدان منتقل گردید.
۲ـ زندانی سیاسی داود عزیزی حدودا ۱۹ ساله
۳ـ زندانی سیاسی بنیامین عزیزی حدودا ۱۹ ساله
زندانیان سیاسی نامبرده فوق در حالت بلاتکلیفی در بند ۱ زندان مرکزی زاهدان زندانی می باشند. آنها به دلیل اینکه اعضای خانواده هایش از فعالین سیاسی هستند به عنوان گروگان دستگیر شده اند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، عدم درمان زندانی سیاسی که مورد اصابت گلوله ماموران اطلاعات قرار گرفته  و در حدود ۱۰ روز زندانی می باشد را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و بخصوص گزارشگر ویژه می خواهد که با فشار بر رژیم ولی فقیه به این اعمال غیر انسانی توسط این رژیم  پایان دهند.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۹  مهر ۱۳۹۶ برابر با ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۷
گزارش به سازمانهاي زير ارسال گرديد:

دبیر کل سازمان ملل متحد
كميسرعالى حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ويژه حقوق بشر سازمان ملل متحد در امور ایران
سازمان عفو بين الملل
telegram me/hrdai
Tel.:0031620720193

طبق قوانين كپي رايت استفاده از گزارشات فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران در صورت ذکر منبع بلامانع می باشد

هیچ نظری موجود نیست: