۱۳۹۶ شهریور ۳۰, پنجشنبه

وضعیت جسمی وخیم و خطرناک یک زندانی در اعتصاب غذا در زندان گوهردشت کرج


بنابه گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » وضعیت جسمی وخیم زندانی سیاسی محمد نظری بدنبال اعتصاب غذا در زندان گوهردشت کرج
زندانی سیاسی محمد نظری که همراه با سایر زندانیان سیاسی در اعتراض به انتقالشان به سالن ۱۰  بند ۴  زندان گوهردشت کرج که  کاملا ایزوله می باشد نزدیک به ۲ ماه است ناچار دست به اعتصاب غذا زده است به علت وضعیت وخیم جسمی به بیمارستان خارج از زندان منتقل شد اما  از پذیرش وی خودداری کردند و مسئولان بیمارستان اعلام کردند :« از قوه قضاییه دستور داریم که او را معاینه نکنیم»  و این زندانی سیاسی با وجود وضعیت جسمی خطرناک بدون معاینه و درمان به زندان بازگردانده شد. در اثر اعتصاب غذا  کلیه وی از کار افتاده  و کبد وی نیز دچار آسیب جدی شده است.
لازم به ذکر است که زندانی سیاسی محمد نظری متولد ۱۳۵۰ شهرستان شاهین دژ در استان آذربایجان غربی است. وی۲۴ سال است که در شکنجه گاههای وزارت اطلاعات و زندانهای مختلف رژیم متحمل سخت ترین و شدیدترین شکنجه های جسمی و روحی شده است.وی در تاریخ ۹\۳\۷۳ در شهرستان بوکان از سوی نیروهای سپاه پاسداران بازداشت و با یک پرونده سازی دروغین توسط  فردی به نام جلیل زاده  از بازجویان اطلاعات سپاه پاسداران ابتدا به اعدام و سپس به حبس ابد محکوم شد. 
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران نسبت به وضعیت جسمی وخیم و حاد این زندانی که در حال مرگ بسر می برد و حذف فیزیکی زندانیان سیاسی توسط رژیم ولی فقیه اخوند علی خامنه ای به این شیوه  هشدار می دهد و از کمیسر عالی حقوق بشر، گزارشگر ویژه حقوق بشر در امور ایران و سایر مراجع بین المللی خواستار اقدام فوری و عملی برای نجات جان این زندانی و سایر زندانیان سیاسی در حال اعتصاب غذاست .
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۳۰ شهریورماه ۱۳۹۶ برابر با ۲۱ سپتامبر۲۰۱۷
گزارش به سازمانهاي زير ارسال گرديد:
كميسرعالى حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ويژه حقوق بشر سازمان  سازمان ملل متحد در امور ایران
سازمان عفو بين الملل
telegram me/hrdai
Tel.:0031620720193
طبق قوانين كپي رايت استفاده از گزارشات فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران در صورت ذکر منبع بلامانع می باشد

هیچ نظری موجود نیست: