۱۳۹۶ شهریور ۱۰, جمعه

تداوم پرونده سازی، اخراج، تهدید، احضار و دادگاهی کردن کارگران شرکت نیشکر هفت تپه

 
بیانیه سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه در مورد تداوم  پرونده سازی ، اخراج ، تهدید، احضار  و دادگاهی کردم کارگران جهت اطلاع عموم و انتشار در رسانه ها در اختیار « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» قرار داده شده است . متن بیانیه سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه به قرار زیر می باشد:

  قائم مقام مدیریت نیشکر هفت تپه، همانند مدیریت چسب هل، قانونی به مراتب بدتر و سوای قانون کار موجود برای خودش ترسیم کرده است. او مدام اعلام می کند که شرکت خصوصی است و ایشان به آیین نامه انضباط کار اعتقادی ندارد و کمیته انضباط کار تحت سلطه ایشان است. نصب دوربین های متععد در سطح شرکت و حضور مدام نیروی انتظامی، شرکت نیشکر را به یک پادگان به تمام معنا تبدیل کرده است.
 که در این خصوص حفاظت اطلاعات و بازرسی نیروی انتظامی و شورای تامین شهرستان شوش باید به پرسنل توضیح دهند تا کارگران تکلیف خو را بدانند.
 اگر شرکت به نهادی نظامی واگذار شده بجای لباس کاری که چند ساله داده نشده پرسنل لباس نظامی بپوشند و بجای گروه شغلی درجه دریافت کنند. دلیلی ندارد تا ۲ نفر کارگر در سطح شرکت اعتراضی می کنند نیروی انتظامی بلافاصله وارد شرکت شود و رعب و وحشت بوجود بیاورند . گویی که نیروی انتظامی تحت فرمان مدیریت شرکت است.
 بازرسان اداره کار استان خوزستان و شهرستان شوش موظف هستند مانع برخورد فله ای و برره ای با کارگران شوند.
کارگران از مسئولین امنیتی، انتظامی و قضایی که برای بیش از ۷۰ کارگر زحمتکش شرکت نیشکر هفت تپه پرونده سازی کردند سوال دارند چرا  در چند روز گذشته که اعتراضی صورت نگرفت حق و حقوق پرسنل پرداخت نشد؟ چرا بجای پرداخت مطالبات پرسنل در این چند روز باز بصورت فله ای تعدادی دیگر از کارگران از کار اخراج ، تعلیق و به کمیته انضباطی کشیده شدند؟
 اخیرا کارفرما سعی دارد از طریق کمیته انضباطی اقدامات ذکر شده را قانونی کند. کمیته انضباطی هیچگونه استقلالی ندارد و حکم چماق را برای کارفرما در مقابل کارگران بازی می کند. به دلایلی که مسئولین مربوطه شهرستانی و استانی و دولت روحانی و سازمان خصوصی سازی باید پاسخگو باشند ، همه در قبال اقدامات کارفرما سکوت کرده اند. گویی کارگران این شرکت ،شهروند این مملکت نیستند.
کارگران طی سالها ثابت کرده اند برای معیشت خانواده خود، از اقدامات فراقانونی و حراستی و امنیتی، از قبیل پرونده سازی، اخراج، تهدید، احضار و دادگاهی کردن و تعهد گیری.....هراسی ندارند و متحدانه از حق خود و معیشت و نان خانواده شان دفاع کرده و خواهند کرد.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه
دهم شهریور ۱۳۹۶


telegram me/hrdai
Tel.:0031620720193

طبق قوانين كپي رايت استفاده از گزارشات فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران در صورت ذکر منبع بلامانع می باشد

هیچ نظری موجود نیست: