۱۳۹۶ تیر ۱۲, دوشنبه

حداقل یک زندانی در زندان مرکزی زاهدان به دار آویخته شد  بنابه گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه ای ضدبشر صبح امروز حداقل ۱ زندانی را  در زندان مرکزی زاهدان  اعدام نمود.
صبح روز دوشنبه ۱۲ تیر ماه زندانی حسین ریگی حدودا ۵۰ ساله که بیش از ۷ سال در بند ۳ زندان مرکزی زاهدان محبوس بود را در محوطه زندان مرکزی زاهدان به دار آویخت.
روز شنبه ۱۰ تیر ماه ۲ زندانی از بندهای ۱ و ۳ به سلول انفرادی منتقل شدند که یکی از آنها به نام سینا ناروئی ۲۵ ساله مجددا به بند ۱ بازگردانده شد و اعدام وی را به زمانی دیگر موکول کردند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، استمرار اعدام های جنایتکارانه و ضدبشری در زندانهای ولی فقیه آخوند علی خامنه ای را به عنوان جنایت علیه بشریت  محکوم می کند و از دبیر کل ملل متحد ، کمیسر عالی حقوق بشر ، گزارشگر ویژه حقوق بشر در امور ایران و سایر مراجع بین المللی برای متوقف کردن اعدام های ضدبشری که بطور مستمر و سیستماتیک در ایران به اجرا در آورده می شود خواهان ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت آخوند علی خامنه ای و آخوندهای همدست وی به شورای امنیت سازمان ملل متحد است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۱۲ تیر ۱۳۹۵ برابر با ۰۳ ژولای ۲۰۱۷
گزارش به سازمانهاي زير ارسال گرديد:
كميسرعالى حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ويژه حقوق بشر سازمان  سازمان ملل متحد در امور ایران
سازمان عفو بين الملل
telegram me/hrdai
Tel.:0031620720193

طبق قوانين كپي رايت استفاده از گزارشات فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران در صورت ذکر منبع بلامانع می باشد

هیچ نظری موجود نیست: