۱۳۹۶ مرداد ۴, چهارشنبه

یک زندانی در اعتراض به شرایط قرون وسطایی زندان گوهردشت کرج دست به خودکشی زدبنابه گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران »  یک زندانی  پس از هفته ها نگهداری در سلول انفرادی بند ۱۰ برای پایان دادن به شرایط قرون وسطایی اقدام به خودکشی نمود. اما زندانبانان ولی فقیه بجای درمان وی او را به سلول انفرادی بند ۵ منتقل نمودند.

از چندین هفته پیش زندانبانان ولی فقیه بدستور مردانی رئیس زندان گوهردشت کرج زندانی  سید حسن حسینی ۳۶ ساله که ۱۲  سال است  زندانی است  از بند ۶ خارج  و به سلول انفرادی بند ۱۰ منتقل نمودند . این زندانی برای رهایی یافتن از این شرایط غیر انسانی دست به اعتصاب غذا زد ولی مردانی رئیس زندان به او گفت : آنقدر اینجا می مانی تا آدمت کنم. تا اینکه روز سه شنبه ۳ مردادماه برای رهایی از این شرایط غیر انسانی دست به خودکشی زد اما مردانی رئیس زندان بجای انتقال وی  به بهداری دستور داد او را به سلولهای انفرادی بند ۵ منتقل کنند .
این زندانی از ابتدای انتقال به سلول انفرادی  از داشتن ملاقات با خانواده اش محروم بود.این زندانی به اتهام قتل محکوم به اعدام است.
مردانی رئیس زندان گوهردشت کرج از جمله پاسدارانی است که سرکوب خونین هموطنان کرد را در تاریخچه خود دارد و خودش بارها با افتخار به  سرکوب خونین هموطنان کرد در مقابل زندانیان اعتراف کرده و از زمانی که به عنوان رئیس  زندان گوهردشت کرج منصوب شده است در سرکوب زندانیان سیاسی و عادی نقش اساسی داشته و دارد.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، شکنجه و اذیت و آزار زندانیان بی دفاع توسط زندانبانان ولی فقیه  که آنها را بسوی خودکشی به منظو رهایی یافتن از این شرایط سوق می دهد را  محکوم می کند و از دبیر کل سازمان ملل متحد ، کمیسرعالی حقوق بشر، گزارشگر ویژه حقوق بشر در امور ایران و سایر مراجع بین المللی برای متوقف کردن اعمال ضدبشری که در ایران به اجرا در آورده می شود خواهان ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت آخوند علی خامنه ای و آخوندهای همدست وی به شورای امنیت سازمان ملل متحد است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۰۴ مرداد ۱۳۹۶ برابر با ۲۵ ژولای ۲۰۱۷
گزارش به سازمانهاي زير ارسال گرديد:
كميسرعالى حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ويژه حقوق بشر سازمان  سازمان ملل متحد در امور ایران
سازمان عفو بين الملل

telegram me/hrdai
Tel.:0031620720193

طبق قوانين كپي رايت استفاده از گزارشات فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران در صورت ذکر منبع بلامانع می باشد

هیچ نظری موجود نیست: