۱۳۹۶ فروردین ۱۴, دوشنبه

دستگیری روحانی اهل سنت پس از احضار به دادگاه ویژه روحانیت ولی فقیه در مشهد

 
بنابه  گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» مولوی  فضل الرحمان کوهی امام جمعه اهل سنت در پشامگ از طوابع شهرستان سرباز بعد از مراجعه به دادگاه ویژه روحانیت ولی فقیه آخوند علی خامنه ای در مشهد دستگیر شد.
روز دوشنبه ۱۴ فروردین ماه  مولوی فضل الرحمان کوهی ۵۰ ساله،  امام جمعه اهل سنت در شهرستان پشامگ از طوابع شهرستان سرباز  صبح امروز حوالی ساعت ۱۱:۰۰ پس از مراجعه به دادگاه ویژه روحانیت در مشهد  دستگیر و به نقطه نامعلومی منتقل گردید.
دادگاه ویژه روحانیت ولی فقیه در مشهد روز چهارشنبه ۹ فروردین ماه تلفنی با مولوی تماس گرفتند و به او اطلاع دادند که روز دوشنبه ۱۴ فروردین ماه باید به دادگاه ویژه روحانیت مشهد مراجعه نماید.
مولوی  فضل الرحمان کوهی امام جمعه اهل سنت در پشامگ از طوابع شهرستان سرباز از سیاستهای اجرایی و نقض حقوق شهروندی در بلوچستان وبخصوص علیه اهل سنت ، اعدام های جمعی ، شکنجه و اذیت و آزار مردم انتقاد می کردند . مولوی همچنین از سیاستهای تجاوزگرانه سپاه پاسداران و کشتار مردم بی دفاع در سوریه و عراق شدیدا انتقاد می کردند.
او به دلیل دفاع از مردم محروم و بی دفاع در استان سیستان و بلوچستان از محبوبیت زیادی در بین مردم برخوردار است.در ضمن او بارها توسط مامورین وزارت اطلاعات به خاطر انتقادهایش احضار ، بازجویی و تهدید شده بود.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،احضار و دستگیری مولوی عبدارحمان کوهی و تحت فشار قرار دادن اهل سنت در ایران و پیروان سایر ادیان و مذاهب را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و گزارشگر ویژه حقوق بشر در امور ایران و سایر مراجع بین المللی برای پایان دادن به اعدام و شکنجه و سرکوب مردم ایران خواهان ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت آخوند علی خامنه ای جنایتکار علیه بشریت و آخوندهای همدست وی به شورای امنیت سازمان ملل متحد است.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۱۴ فروردین ۱۳۹۶ برابر با۰۳ آوریل ۲۰۱۷
گزارش به سازمانهاي زير ارسال گرديد:
كميسرعالى حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ويژه حقوق بشر سازمان  سازمان ملل متحد در امور ایران
سازمان عفو بين الملل
telegram me/hrdai
Tel.:0031620720193

طبق قوانين كپي رايت استفاده از گزارشات فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران در صورت ذکر منبع بلامانع می باشد

هیچ نظری موجود نیست: