۱۳۹۶ اردیبهشت ۲, شنبه

درگیری خونین باند مافیایی زندان با زندانیان درزندان گوهردشت کرج باعث در آستانه مرگ قرار گرفتن یک زندانی شد


بنابه گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » طی یک درگیری خونین در بند ۱ زندان گوهردشت کرج ۲ زندانی در اثر یورش باند مافیایی  بشدت زخمی شدند که وضعیت یکی از آنها وخیم می باشد.
روز شنبه ۲ اردیبهشت ما ه زندانبانان ولی فقیه  ۲ زندانی به نام های عباس یوسفی و بهروز حسینی  بعد از یک هفته نگهداری در سلول انفرادی بند ۱۰ زندان گوهردشت کرج به دلیل اعتراض آنها نسبت به انتقال بی موردشان به این بند و اذیت و آزارشان به منظور زهر چشم گرفتن را از بند ۱۰ خارج و به بند ۱ منتقل نمودند و با برنامه ریزی قبلی توسط مردانی رئیس زندان گوهردشت کرج و اخلاقی رئیس بند ۱،  باند مافیایی که زیر نظر آنها هستند به این ۲ زندانی با تیزی و سایر ابزار یورش بردند که بشدت زخمی شدند در اثر این ضرب و جرح وضعیت جسمی عباس یوسفی خطرناک اعلام شده است و در آستانه مرگ می باشد.
زندانی محسن بیگوند در اثر فشارها و اذیت و آزارها در سلولهای انفرادی بند ۱۰ زندان گوهردشت و علیرغم اینکه در اعتراض به این شرایط بیش از ۳ روز در اعتصاب غذا بود به منظور رهایی یافتن از این شرایط اقدام به خودزنی نمود که به بهداری زندان منتقل گردید.
حدود یک هفته پیش زندانبانان ولی فقیه  ۸ زندانی به نام های محمد آزاد ، محمد جعفری ،حسن حسینی ،محسن بیگوند، حسین یحیایی ، عباس یوسفی ، ماشالله رضایی، علی جهانگیری را که نسبت به شرایط غیر انسانی این بند  معترض بودند  از سالن ۱۸ بند ۶ زندان گوهردشت  به سلولهای انفرادی سالن ۳۳ بند ۱۰ زندان گوهردشت کرج منتقل نمودند. در آنجا تحت شرایط غیر انسانی همراه با شکنجه های روحی و عدم وجود امکانات اولیه انسانی مواجه بودند. این زندانیان در اعتراض به این شرایط دست  به اعتصاب غذا زدند و در حال حاضر زندانیان  محمد آزاد ،حسن حسینی ،حسین یحیایی ، ماشالله رضایی و علی جهانگیری چند روزی است که در اعتصاب غذا بسر می برند.
یکی از شیوه های ضدبشری زندانبانان ولی فقیه علیه زندانیان جوان که محکوم به اعدام هستنداین است که آنها را تحت عناوین مختلف به بند ۱۰ منتقل می کنند و بعد از شکنجه ها و اذیت و آزارهای غیر انسانی  به طنابهای ادار می سپارند.
    فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،انتقال زندانیان بی دفاع  بدون هیچ دلیل به سلولهای انفرادی و مورد شکنجه ، اذیت و آزار و محدودیت قرار  دادن آنها را محکوم می کند  و از دبیر کل سازمان ملل متحد ، گزارشگر ویژه حقوق بشر در امور ایران و سایر مراجع بین المللی خواهان ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت آخوند علی خامنه ای و آخوندهای همدست وی به شورای امنیت سازمان ملل متحد است.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ برابر با۲۲ آوریل ۲۰۱۷
گزارش به سازمانهاي زير ارسال گرديد:
كميسرعالى حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ويژه حقوق بشر سازمان  سازمان ملل متحد در امور ایران
سازمان عفو بين الملل
telegram me/hrdai
Tel.:0031620720193

طبق قوانين كپي رايت استفاده از گزارشات فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران در صورت ذکر منبع بلامانع می باشد

هیچ نظری موجود نیست: