۱۳۹۶ فروردین ۲۱, دوشنبه

شکنجه وحشیانه یک زندانی در بهداری زندان سراوان که خواهان درمان خویش بود

 بنابه گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» شکنجه وحشیانه و غیر انسانی یک زندانی بی دفاع در زندان سراوان و انتقال او به سلول انفرادی.
روز دوشنبه ۲۱ فروردین ماه زندانی حامد دهقان خلد ۲۵ ساله که ۵ سال در زندان بسر می برد و به دلیل فشارهای طاقت فرسا در زندان سراوان دچار ناراحتی روحی شده است به بهداری زندان مراجعه نمود تا وی را درمان کنند که با بی توجهی و برخوردهای توهین آمیز زندانبانان ولی فقیه مواجه می شود . او نسبت به این برخوردها اعتراض  و بر درمان خویش پافشاری نمود . در پی این اعتراض نوربخش معاون زندان بجای رسیدگی به شرایط و وضعیت این زندانی و درمان وی ، او را برای مدت طولانی در بهداری زندان با کابل و لگد شدیدا مورد شکنجه های وحشیانه جسمی قرار داد و با توهین و رفتارهای غیر انسانی وی را به سلول انفرادی بند قرنطینه زندان سراوان منتقل نمود.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،شکنجه این زندانی بی دفاع  تنها به دلیل  اینکه خواهان درمان خویش بود  توسط معاون زندان سراوان را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و دبیرکل سازمان ملل و سایر مراجع بین المللی برای پایان دادن به اعدام و شکنجه در ایران خواهان ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت آخوند علی خامنه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد است.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۲۲ فروردین ۱۳۹۶ برابر با۱۰ آوریل ۲۰۱۷
گزارش به سازمانهاي زير ارسال گرديد:
كميسرعالى حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ويژه حقوق بشر سازمان  سازمان ملل متحد در امور ایران
سازمان عفو بين الملل
telegram me/hrdai
Tel.:0031620720193

طبق قوانين كپي رايت استفاده از گزارشات فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران در صورت ذکر منبع بلامانع می باشد

هیچ نظری موجود نیست: