۱۳۹۵ دی ۹, پنجشنبه

اعتصاب غذای یک زندانی سیاسی در زندان اردبیل در اعتراض به ضرب و شتم وحشیانه و انتقال به سلول انفرادی

بنا به گزارش رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » ضرب و شتم وحشیانه و انتقال به سلول انفرادی   یک زندانی سیاسی هموطن بلوچ  در زندان اردبیل به دلیل اعتراض به گرم نبودن آب برای استحمام و وضعیت  غیر انسانی زندان.
روز چهارشنبه ۸ دیماه زندانی سیاسی صابر ملک رئیسی ۲۲ ساله از هموطنان بلوچ که هم اکنون در زندان اردبیل در تبعید بسر می برد به علت گرم نبودن آب حمام  و وضعیت غیر انسانی در زندان اردبیل در سرمای شهر اردبیل اعتراض نمود اما مدیر داخله زندان اردبیل فردی به نام نوروزی و رییس حفاظت زندان به نام جوادی بجای رسیدگی به اعتراض این زندانی سیاسی و حل مشکلات وی،  او را به طرزی وحشیانه آماج  مشت و لگدهای خود  قرار دادند و با همین وضعیت او را به سلول انفرادی بند قرنطینه زندان  منتقل نمودند. زندانی سیاسی صابر ملک رئیسی در اعتراض به ضرب و شتم  و انتقالش به سلول انفرادی از بعد از ظهر روز چهارشنبه  دست به اعتصاب غذا زده است.
زندانی سیاسی صابر ملک رئیسی  از جوان ترین زندانیان  سیاسی است که هنگام دستگیری کمتر از ۱۷ سال سن داشت در سال ۱۳۸۸ دستگیر شد و در یک دادگاه نمایشی به ۱۵ سال زندان و تبعید  محکوم گردید.او ۷ سال است که در زندان بسر می برد. این زندانی سیاسی گروگانی است که در دست وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه پاسداران ولی فقیه آخوند علی خامنه ای ضدبشر است. ماموران وزارت اطلاعات آزادی وی را منوط به معرفی برادر بزرگتر وی است که از فعالین سیاسی بلوچ می باشد. نموده اند
در حال حاضر علاوه بر این زندانی سیاسی حداقل ۷ زندانی سیاسی هموطن بلوچ در تبعید بسر می برند.که اسامی آنها به قرار زیر است:
۱ ـزندانی سیاسی  شیراحمد شیرانی ۳۱ ساله، ۲ سال در سلول انفرادی اطلاعات زاهدان بود و به ۲۲ سال زندان محکوم شد و ۷ سال است که در زندان بسر می برد او در حال تبعید در زندان اردبیل می باشد.
۲ ـزندانی سیاسی  نوراحمد حسن زهی ۲۸ ساله، ۱ سال در سلول انفرادی اطلاعات زاهدان بود او به ۲۵ سال زندان محکوم شد و ۵ سال است که در زندان بسر می برد و در حال حاضر در زندان اردبیل در تبعید بسر می برد .
۳ـ زندانی سیاسی علی بژگل ،۱ سال در سلول انفرادی اداره اطلاعات زاهدان بود که به ۱۶ سال زندان محکوم شده است  که ۶ سال است که در زندان بسر می برد و در زندان اردبیل در تبعید بسر می برد
۴ ـ زندانی سیاسی حامد ملک زهی ۲۳ ساله، ۲ سال در سلول انفرادی اداره اطلاعات زاهدان  بود. او به ۱۷ سال زندان محکوم شد و ۸ سال است که در زندان بسر می برد و در زندان اردبیل در تبعید بسر می برد.
۵ ـ زندانی سیاسی خالد شه بخش ۳۵ ساله، ۱ سال در سلول انفرادی اطلاعات زندان زاهدان بود که به ۱۵ سال زندان محکوم شد و ۸ سال است که در زندان بسر می برد و در حال حاضر در زندان اردبیل در تبعید بسر می برد.    
۶ ـ  زندانی سیاسی عزیز شه بخش ۳۶ ساله، ۸ ماه در سلولهای  انفرادی اطلاعات زاهدان بود که به ۱۵ سال زندان محکوم شد و ۸ سال است که در زندان بسر می برد و در حال حاضر در زندان اردبیل در  تبعید بسر می برد.
۷ ـ زندانی سیاسی کریم شه بخش ۴۷ ساله، ۷ ماه در سلول انفرادی اطلاعات  زاهدان زندانی بود که به ۱۵ سال زندان محکوم شده است  و ۸ سال است که در زندان می باشد  و در حال حاضر در  زندان اردبیل در  تبعید بسر می برد.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران ضرب و شتم وحشیانه این زندانی سیاسی و انتقال وی به سلول انفرادی توسط زندانبانان ولی فقیه به جای رسیدگی به خواسته های بر حق این زندانی و سوق دادن این زندانی به سمت اعتصاب غذا را به شدت محکوم  می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی جهت پایان دادن به اعدام و شکنجه زندانیان در ایران خواهان ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد است .

فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران
۹ دیماه ٩٥ برابر با ۲۸ دسامبر ٢٠١٦

گزارش به سازمانهاي زير ارسال گرديد:
كميسرعالى حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ويژه حقوق بشر سازمان  سازمان ملل متحد در امور ایران
سازمان عفو بين الملل
telegram me/hrdai
Tel.:0031620720193


طبق قوانين كپي رايت استفاده از گزارشات فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران در صورت ذکر منبع بلامانع می باشد

هیچ نظری موجود نیست: