۱۳۹۵ آذر ۱۸, پنجشنبه

بیش از ۱۰۰۰ نفر از مردم اهواز و هموطنان عرب خوزستانی در یک تجمع اعتراضی نسبت به انتقال آب کارون اعتراض نمودند

بنابه گزارش ارسالی به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » روز گذشته تعداد زیادی از مردم اهواز  با شرکت در یک حرکت  اعتراضی نسبت   به انتقال آب کارون  اعتراضات گسترده ای  را برگزار کردند.
روز پنجشنبه ۱۸ آذر ماه حوالی ساعت ۱۵:۰۰ بیش از هزار نفر از اقشار مختلف  مردم اهواز و همچنین با شرکت فعالانه هموطنان عرب خوزستانی و  با تجمع در ساحل غربی رودخانه کارون جنب کتابخانه مرکزی کیانپارس  نسبت به انتقال آب کارون و عواقب جبران ناپذیر زیستی و محیطی آن دست به اعتراض زدند.
در این تجمع اعتراضی  تعداد چشمگیری از گشاورزان شرکت داشتند . گشاورزان خوزستانی اولین قربانیان انتقال آب کارون هستند و در صورت اجرای این طرح استان خوزستان با مشکل جدی مواجه خواهد شد و به محیط زیست آن آسیب جبران ناپذیری وارد خواهد آمد.
در این حرکت اعتراضی، مردم در حین حرکت دست نوشته های با خود حمل می کردند و همچنین اقدام به سر دادن  شعارهای مختلف نمودند که از جمله شعارهای  آنها ؛مرگ کارون ، مرگ خوزستان ، کارون خط قرمز ما است این شعارها به زبان عربی نوشته و سر داده می شد.
 ازطرفی دیگر ترس از گسترش یافتن  این اعتراضات  و تبدیل شدن آن علیه رژیم ولی فقیه  انبوهی از نیروهای سرکوبگر اطلاعاتی و نیروی انتظامی حضور داشتند و مردم را زیر نظر داشتند .
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران ، از اعتراضات به حق مردم اهواز حمایت می کنند و خواهان لغو پروژه ویرانگر انتقال آب کارون است.
فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران
۱۹ آذر٩٥ برابر با ۰۹ دسامبر ٢٠١٦
Tel.:0031620720193


طبق قوانين كپي رايت استفاده از گزارشات فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران در صورت ذکر منبع بلامانع می باشد

هیچ نظری موجود نیست: