۱۳۹۳ دی ۲۸, یکشنبه

قطع گوشت و صبحانه بند زنان زندانیان سیاسی زندان اوین


بنابه گزارشات رسیده به «فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» به منظور تحت فشار قرار دادن  زندانیان سیاسی زن  ،زندانبانان ولی فقیه در یک اقدام سرکوبگرانه و غیر انسانی گوشت و صبحانه زنان زندانی سیاسی زندان اوین را قطع کردند.
 در طی هفته گذشته بازجویان وزارت اطلاعات  ولی فقیه در یک اقدام سرکوبگرانه و غیر انسانی اقدام به قطع جیره گوشت و صبحانه زنان زندانی سیاسی زندان اوین نمودند.این اقدام غیر انسانی به منظور تحت فشار قرار دادن آنها صورت می گیرد.
اکثر زنان زندانی سیاسی زندان اوین از بیماریهای مختلف جسمی رنج می برند این بیماریها   در اثر شکنجه های وحشیانه بازجویان ولی فقیه بوجود آمده اند
در حال حاضر بیش از ۲۳ زن زندانی سیاسی در بند زنان زندان اوین زندانی می باشند . آنها ازدرمان جدی محروم می باشند  ،کمیت و کیفیت غذای آنها بسیار پایین می باشد، همچنین از داشتن تماس تلفنی با خانواده هایشان محروم می باشند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، قطع جیره گوشت و صبحانه زنان زندانی سیاسی در زندان اوین را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار دخالت برای پایان دادن به سرکوب زنان زندانی سیاسی در زندانهای مختلف رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه ای است .
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۲۸ دیماه برابر با۱۸ ژانویه ۲۰۱۵
 گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید
کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
سازمان عفو بین المللwww.hrdai.net
Tel.:0031620720193

طبق قوانین کپی رایت استفاده از گزارشات « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » فقط با ذکر منبع آن مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: