۱۳۹۴ فروردین ۳, دوشنبه

پیام نوروزی خامنه ای : تهدید معلمان و کارگران به سرکوب بیشتر« زندانیان سیاسی گوهردشت کرج »


موضع گیری جمع کثیری از زندانیان سیاسی گوهردشت کرج در مقابل پیام نوروزی خامنه ای که تأکید بر سرکوب حرکت های اجتماعی مردم از جمله فرهنگیان، کارگران ، پرستاران ، فعالان محیط زیست ، زندانیان سیاسی و  سایر اقشار جامعه کرده است، جهت اطلاع افکار عمومی و انتشار در رسانه ها در اختیار« فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» قرار گرفته است . متن موضع گیری زندانیان سیاسی به قرار زیر است :

 خامنه ای با سکوت از روی رضایت در برابر مرگ تدریجی ۸۰ درصد از مردم که زیر خط فقر زندگی می کنند و ۲۶ سال حکومت کردن به همراه فساد، دزدی، اختلاس و بیلان کاری با بالاترین آمار تورم ، گرانی ، بیکاری ،طلاق ، شکنجه، سرکوب و اعدام در جهان در سخنرانی که به مناسبت تخریب عید فرخنده باستانی ایرانیان انجام داد ، تشکل های مردمی و فعالین کارگری ، معلمین، پرستاران، حامیان محیط زیست و هویت طلبان قومی و مخالفین تبعیض های جنسیتی ، مذهبی، نژادی و آپارتایدهای سیاسی و طرفداران جدایی دین از سیاست را تهدید به سرکوب بیشتر کرد. وی حرکت اعتراضی ـ قانونی معلمین، کارگران و پرستاران که حقوقی معادل ۴\۱ خط فقر دریافت می کنند و هیچ گونه تامین اجتماعی ندارند را اغتشاش نامید و برای این که بهانه سرکوب بیشتر داشته باشد ، این مبارزات مدنی را به خارج کشور نسبت داد و اعتراض معلم برای نفی تبعیض را براندازی نامید! او جناح های حکومتی با هزاران میلیارد فساد و ارتشاء و درزدی مثل رحیمی ها، هاشمی ها ، ۱۷۰ نماینده مجلس ولایتی، آن ۶۰۰ نور چشمی که ۲۲۰ میلیارد را پس نداده اند و رانت خواران چند هزار میلیاردی در قالب دلواپسان ـ اعتدالیون را به وحدت در برابر خانوار ۷۰ میلیونی کارگران، معلمان، پرستاران، قشر بزرگ بیکاران فراخواند. در حالیکه « یونس عساکره ها » به دلیل فقر و تنگدستی و سرکوب، گریان دست به خودسوزی زده یا توسط حکومت کشته می شوند و دیکتاتور هیچ پاسخی ندارد.
در حالیکه به لحاظ قانونی، حق تشکل، حق اعتراض، حق اعتصاب و حق داشتن زندگی شرافتمندانه از حقوق پایه ای آحاد شهروندان ایرانی است. حکومت به جای تامین و تضمین این حقوق اساسی، با برچسب زدن های واهی همچون براندازی، اغتشاش و شورش یا نسبت دادن اعتراضات مدنی به خارج کشور تلاش می کند با فرافکنی بحران های اقتصادی و اجتماعی که در آن دست و پا می زند، مانع از روند رو به رشد اعتراضات قانونی جنبش اجتماعی کنونی شود. در صورتیکه شخص خامنه ای و دستگاه دیکتاتوری ، به خوبی می داند در برابر اعتراضات و اعتصابات عمومی کارگران و معلم ها هیچ سرکوبی مؤثر نیست . همه مزد بگیران و حقوق بگیران ستم دیده تصمیم جدی دارند در قالب انجمن، کانون، اتحادیه، سندیکا و فدراسیون متشکل تر شوند و به ویژه « روز اول ماه می » روز جهانی کارگر و روز معلم مصادف با ۱۱ و ۱۲ اردیبهشت بر اعتصابات و اعتراضات سراسری خود بیفزایند.
جنبش های اجتماعی برابری طلب ، حق طلب و دموکراسی خواه ، راه خود را پیدا کرده و با قوت این راه را ادامه می دهند. تهدیدهای خامنه ای نیز نمی تواند مسیر تاریخی حق خواهی و قانونی مبارزه با فقر و تبعیض و ستم را عوض کند.
زندانیان سیاسی گوهردشت کرج
فرید آزموده، امیر امیر قلی، ایرج حاتمی، خالد حردانی، افشین حیرتیان، شاهرخ زمانی، سعید شیرزاد، علیرضا فراهانی، حشمت الله طبرزدی 

جمع کثیری از زندانیان سیاسی زندان گوهردشت کرج
۳ فروردین  ۹۴ برابر با۲۳ مارس ۲۰۱۵
www.hrdai.net
Tel.:0031620720193
طبق قوانین کپی رایت استفاده از گزارشات « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » فقط با ذکر منبع آن مجاز است

 


هیچ نظری موجود نیست: