۱۳۹۳ اسفند ۱۹, سه‌شنبه

یورش وحشیانه گارد زندان به زندانیان سیاسی زندان گوهردشت کرج

 
بنابه گزارشات رسیده به «فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران »  یورش وحشیانه گارد زندان به سالن  زندانیان سیاسی ، مورد اذیت و آزار قرار دادن آنها  و انتقال چندین ساعته تعدادی از زندانیان به  بند سپاه که درد ست بازجویان وزارت اطلاعات است.
روز سه شنبه ۱۹ اسفند ماه حوالی ساعت ۱۳ انبوهی از مامورین گارد به سالن ۱۲ بند ۴ زندان گوهردشت کرج یورش بردند .تعدادی زیادی از زندانیان سیاسی در هواخوری بند بودند که با غافلگیر کردن آنها درب هواخوری را قفل نمودند و به سلولهای زندانیان یورش برده ، تمامی سلولها را مورد بازرسی غیر معمول قرار دادند و به عمد وسایل شخصی  زندانیان را پخش و تخریب نمودند. سلولهای زندانیان سیاسی از جمله صالح کهندل،ارژنگ داودی، شاهرخ زمانی و غیره شخم زده شد.
همزمان با یورشهای وحشیانه به سلولها، به زندانیان سیاسی شاهرخ زمانی ،حشمت الله طبرزدی،خالد حردانی و ارژنگ داودی اعلام گردید که آنها توسط بازجویان وزارت اطلاعات به بند سپاه که در دست بازجویان وزارت اطلاعات است احضار شده اند. زندانی سیاسی ارژنگ داودی به بند سپاه برده شد و چندین ساعت مورد بازجویی و اذیت و آزار بازجویان  قرار داده شد. ولی زندانیان سیاسی شاهرخ زمانی ، خالد حردانی و حشمت الله طبرزدی در برابر انتقال به بند اطلاعات مقاومت نمودند و نهایتا از بردن آنها خوداری نمودند.
از طرفی دیگر  رسول بداقی، زانیار و لقمان مرادی  نیز به بازرسی زندان فراخوانده شدند.
در یورش وحشیانه امروز  تعداد کثیری از نیروهای گارد زندان  به فرماندهی  فردی به نام سرهنگ زلفعلی و تحت نظارت مردانی رئیس زندان و بحرینی  رئیس حراست شرکت داشتند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران ، یورش وحشیانه به زندانیان سیاسی زندان گوهردشت کرج و مورد اذیت و آزار قرار دادن آنها  را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار اقدام عاجل برای پایان دادن به سرکوب  زندانیان سیاسی توسط رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه ای در ایران است .

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۲۰ اسفندماه۹۳ برابر با۱۰ مارس ۲۰۱۵
 گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید
کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
سازمان عفو بین الملل
www.hrdai.net
Tel.:0031620720193

طبق قوانین کپی رایت استفاده از گزارشات « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » فقط با ذکر منبع آن مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: