۱۳۹۰ دی ۶, سه‌شنبه

یورش گارد ویژه زندان به زندانیان بی دفاع و مورد ضرب وشتم قرار دادن آنها


بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" گارد ویژه زندان به زندانیان دفاع بند 1 زندان گوهردشت کرج یورش برد و آنها را مورد ضرب وشتم قرار داد.
روز دوشنبه 5 دی ماه بیش از 30 نفر از مامورین گارد ویژه زندان به فرماندهی فردی بنام باقری به زندانیان بند 1 زندان گوهردشت کرج حمله ور شدن و آنها را با ضرب و شتم به حیاط بند زندان منتقل کردند.زندانیان بی دفاع در هوای سرد برای مدت طولانی نگه داشته شدند و مانع استفاده آنها از سرویسهای بهداشتی شدند. یکی از زندانیانی که در حریان یورش مورد ضرب وجرح قرا گرفت زندانی مجید میر صادقی بود.
گارد ویژه زندان پس از انتقال زندانیان به حیاط بند به سلول زندانیان یورش بردند و اقدام به پخش کردن حداقل وسایل شخصی آنها نمودند و اکثر وسایل آنها را به عمد تخریب و یا اینکه با خود بردند.
از طرفی دیگر تعدادی از زندانیان نسبت به رفتاریهای وحشیانه و غیر انسانی گارد ویژه زندان اعتراض کردند و بین آنها و گارد ویژه درگیری روی داد که تا مدتی ادامه یافت.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،یورش به زندانیان بی دفاع، ضرب وشتم و انتقال آنها به حیاط زندان در سرمای زمستان و همچنین تخریب وسایل شخصی آنها را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه علی خامنه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد جهت گرفتن تصمیمات لازم اجرا می باشد.
فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
06 دی 1390 برابر با 27 دسامبر 2011
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل
http://hrdai.net
info@hrdai.net
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
Tel.:0031620720193
استفاده از گزارشهای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران تنها با ذکر منبع مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: