۱۳۹۰ آذر ۲۹, سه‌شنبه

تهدید به حذف فیزیکی یک زندانی سیاسی در زندان دزفول توسط بازجویان وزارت اطلاعات


بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران"زندانی سیاسی غلامعباس ساکی نزدیک به 8 سال است که در بندهای مختلف وزارت اطلاعات تحت شکنجه های قرون وسطایی بسر می برد.
زندانی سیاسی غلام عباس ساکی 45 ساله از هموطنان عرب خوزستانی است که در سال 1382 در کشور سوریه توسط نیروهای اطلاعاتی رژیم اسد دستگیر و به ایران بازگردانده شد.او مستقیما از فرودگاه به بند 209 زندان اوین منتقل و به مدت 3 سال در شکنجه گاه وزارت اطلاعات بسر برد که اکثر مدت آن را در سلولهای انفرادی قرار داشت.
در طی مدتی که در سلولهای انفرادی بود تحت شکنجه های شدید جسمی و روحی بازجویان وزارت اطلاعات قرار داشت و بازجویان وزارت اطلاعات بارها علیه او صحنۀ ساختگی اعدام را اجرا کردند.هدف بازجویان وزارت اطلاعات از شکنجه های جسمی و روحی وادار کردن وی به اعترافات دروغین بود.
پس از آن او را به زندان گلف اهواز که در دست بازجویان وزارت اطلاعات می باشد منتقل کردند و به مدت 6 ماه در سلولهای انفرادی بسر برد. او در طی این مدت تحت شرایط غیر انسانی بود و دائما مورد اذیت و آزار و شکنجۀ بازجویان وزارت اطلاعات قرار داشت.
زندانی سیاسی غلام عباس ساکی از زندان گلف اهواز به زندان کارون اهواز منتقل شد . او مدتی پیش از زندان کارون به زندان دزفول منتقل شده است و به دستور بازجویان وزارت اطلاعات به عمد او را به بند معتادین که یکی از بدترین بندهای زندان دزفول می باشد منتقل کرده اند.
بازجویان وزارت اطلاعات قبل ار انتقال به او گفته بودند که از این زندان زنده بیرون نخواهی آمد و کاری می کنیم که بدست زندانیان عادی به قتل رسانده شوی.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،ربودن ،قرار دادن در سلول انفرادی برای مدت طولانی ،شکنجه های وحشیانه و انتقال زندانیان سیاسی به بند زندانیان معتاد و خطرناک جهت حذف فیزیکی آنها را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت ولی فقیه علی خامنه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد جهت گرفتن تصمیمات لازم اجرا می باشد.
فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
29 آذر 1390 برابر با 20 دسامبر 2011

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل

info@hrdai.net
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
Tel.:0031620720193
استفاده از گزارشهای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران تنها با ذکر منبع مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: