۱۳۹۰ آذر ۱۶, چهارشنبه

بازگرداندن فعال سندیکایی ابراهیم مددی به زندان

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" فعال سندیکایی ابراهیم مددی صبح امروز به زندان اوین بازگردانده شد.

روز چهارشنبه 16 آذر ماه نائب رئیس سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس رانی تهران و حومه ابراهیم مددی به زندان اوین بازگردانده شد.

ابراهیم مددی بیش 3 سال در زندان به جرم دفاع از حقوق کارگران در کادر سندیکا در زندان بسر برد او در طی این مدت از داشتن مرخصی محروم بود این در حالی است که در قوانین این رژیم آمده است که زندانی حق آمدن به مرخصی را دارد.همچنین طبق قوانین موجود زندانی سیاسی و یا فعالینی که بیش از نیمی از مدت محکومیت خود را طی کرده اند می توانند بصورت مشروط آزاد شوند.

اما بازجویان وزارت اطلاعات و دادستانی تهران مانع آزادی او هستند و عملا به قوانین خود پایبند نیست و آن را نقض می کنند.

لازم به یادآوری است که فعال سندیکایی ابراهیم مددی از سال 1386 به دلیل دفاع از حقوق کارگران شرکت واحد در کادر سندیکای این شرکت دستگیر و به مدت 3.5 سال محکوم شد .

در حال حاضر تعدادی از فعالین کارگری در زندان بسر می برند که از جملۀ آنها رضا شهابی است که در اعتراض به نگهداری غیر قانونی در سومین هفتۀ اعتصاب غذای خود بسر می برد و جان او در معر ض خطر جدی می باشد. همچنین فعال دیگر سندیکایی علی نجاتی در زندان است

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، بازگرداندن این فعال سندیکایی به زندان را محکوم می کند و خواستار آزادی فوری و بدون قید وشرط وی است و از سازمان جهانی کار و کمیسر عالی حقوق بشر خواستار وارد کردن فشار بر روی رژیم ولی فقیه علی خامنه ای برای پایان دادن به سرکوب و دستگیری و زندانی کردن فعالین کارگری می باشد.

فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران

16 آذر 1390 برابر با 07 دسامبر 2011

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:

کمیساریای عالی حقوق بشر

گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد

کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا

سازمان عفو بین الملل

http://hrdai.net

info@hrdai.net

pejvak_zendanyan10@yahoo.com

pejvakzendanyan@gmail.com

Tel.:0031620720193

استفاده از گزارشهای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران تنها با ذکر منبع مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: