۱۳۹۴ اسفند ۷, جمعه

تحریم گسترده انتخابات توسط مردم در شهر زابل


 بنابه گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » علیرغم اینکه کاندیداهای مجلس شورای اسلامی در زابل   در طی روزهای اخیر با پخش کیسه های برنج ، خرید شناسنامه ها و دادن سبد کالا و دعوت کردن گسترده مردم برای صرف شام سعی در کشاندن مردم پای حوزه های رای گیری را داشتند اما با خلوت بودن شدید حوزه ها مواجه شدند.
یکی از کاندیداهای شهر زابل به نام احمدعلی کیخا در طی روزهای گذشته با اقدامات مختلف و صرف مبالغی هنگفت سعی داشت رای مردم را بخصوص در روستاها و نقاط محروم و فقیر را بخرد  . اوچندین وانت مملو از کیسه های ۱۰ کیلویی برنج پاکستانی یه مبلغ ۴۸ هزار تومان  به شهرهای هامون ، هیرمند و نیمروز ارسال  و بین  مردم این مناطق پخش نمود. و اعلام کرده بود که  در قبال تحویل دادن هر شناسنامه به ستاد کیخا مبلغ ۵۰ هزار تومان به فرد پرداخت می شود . افراد برای گرفتن این مبلغ باید به کمیته امداد زابل مراجعه و همچنین به آنها سبد کالا داده می شود . از طرفی دیگر این فرد به طور گسترده اقدام به دادن  شام به مردم نموده است .
پنجشنبه شب وقتی هواداران وی با ۳ وانت بار حامل کیسه های برنج در شهر هیرمند در حال توزیع کیسه های برنج بودند توسط  نیروی انتظامی دستگیر و به اداره اطلاعات منتقل می شوند ولی بلافاصله همگی آنها آزاد می شوند .
اما علیرغم تبلیغات گسترده و خرید شناسنامه و پخش کیسه های برنج و دادن شام ، روز جمعه حوزه های انتخاباتی بسیار خلوت بود و مورد تحریم گسترده جوانان قرار گرفته بود. حوزه  مرکزی شهر بحدی خلوت بود که موجب حیرت گردانندگان حوزه شده بود .
اما رژیم ولی فقیه طبق عادت همیشگی خویش و برای پوشاندن سلب مشروعیتش پی در پی  زمان رای دادن را تمدید نموده  و از طرفی دیگر سایت سپاه پاسداران موسوم به فارس  شروع به دروغ پردازی  نجومی کرده است.
مردم ایران امروز با عدم حضور خویش در انتخابات فرمایشی ولی فقیه از این رژیم سلب مشروعیت نمودند و خواست خود را برای تغییرات بنیادین اعلام نمودند.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۸ اسفند ۱۳۹۴ برابر با ۲۶ فوریه ۲۰۱۶
www.hrdai.net
Tel.:0031620720193

طبق قوانین کپی رایت استفاده از گزارشات « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » فقط با ذکر منبع آن مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: