۱۳۹۶ اسفند ۵, شنبه

صدور حکم سنگین و غیر انسانی علیه یک زندانی سیاسی در زندان کاشان

بنابه گزارشات رسیده به «فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» زندانی سیاسی علیرضا وارسته با یورش مامورین وزارت اطلاعات کاشان به منزلشان دستگیر وپس از ۴ ماه بازداشت  به حکم سنگین و غیر انسانی ۱۰ سال زندان محکوم شده است .
زندانی سیاسی علیرضا وارسته متولد ۱۳۷۱ از جوانان شهر کاشان روز ۸ آبان ۱۳۹۶ با یورش ماموران وزارت اطلاعات به منزلشان دستگیر و به قرنطینه ویژه منتقل شد . همزمان با دستگیری او وسایل منزل و شخصی وی را مانند گوشی همراه،، فلش، لپ تاپ ، کامپیوتر ،گیرنده ماهواره و وسایل دیگر توسط ماموران وزارت اطلاعات ضبط و با خود بردند.
این زندانی سیاسی ساعتها در حضور دادستان با چشمان بسته مورد بازجویی قرار گرفت و در حین بازجویی تحت فشارهای شدید روحی قرار داشت. آنان زندانی سیاسی علیرضا وارسته  را وادار به امضای برگه هایی نموده اند. پس از بازجویی او را به قرنطینه  ویژه منتقل نمودند و به مدت ۲ هفته در آنجا نگهداری شد که با اعتراض شدید خانواده  وی مواجه شدند تا اینکه وی را به بند عمومی منتقل کردند.
زندانی سیاسی علیرضا وارسته به دلیل ارتباط داشتن با خانواده های قتل عام ۱۳۶۷سال  دستگیرشده است. زندانی سیاسی علیرضا وارسته بعد از ۴ ماه بازداشت با اتهاماتی از جمله داشتن ارتباط با سازمان مجاهدین خلق ایران  و سایر اتهامات دیگر به حکم سنگین و غیر انسانی ۱۰ سال زندان محکوم شده است
این زندانی سیاسی از ناراحتی حاد روحی (DBI ) رنج می برد و در طی زمان بازداشت بیماری وی شدت یافته  و با پیگیریهای خانواده اش پرونده پزشکی او  به کمسیون پزشکی منتقل شد . کمیسیون پزشکی   آزادی و تحت درمان قرار گرفتن وی را تایید  و تاکید نموده بود اما بازجویان وزارت اطلاعات از این مسئله ممانعت کردند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، یورش وحشیانه به منزل این زندانی سیاسی،دستگیری ، پرونده سازی و محکوم نمودن وی به حکم سنگین و غیر انسانی ۱۰ سال زندان را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواهان دخالت برای آزادی فوی و بی قید و شرط وی است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۵ اسفند  ماه۱۳۹۶ برابر با ۲۴ فوریه ۲۰۱۸

گزارش به سازمانهاي زير ارسال گرديد:
دبیر کل سازمان ملل متحد
كميسرعالى حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ويژه حقوق بشر سازمان ملل متحد در امور ایران
سازمان عفو بين الملل
telegram me/hrdai
Tel.:0031620720193

طبق قوانين كپي رايت استفاده از گزارشات فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران در صورت ذکر منبع بلامانع می باشد

هیچ نظری موجود نیست: