۱۳۹۶ خرداد ۲, سه‌شنبه

به دار کشیدن یک زندانی در زندان مرکزی زاهدان


بنا به گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » اجرای حکم ضد بشری اعدام در زندان مرکزی زاهدان
صبح امروزسه شنبه ۲ خردادماه ۱ زندانی در زندان مرکزی زاهدان به دار آویخته شد. این زندانی عبدالکریم شهنوازی نام داشت  ۳۰ ساله و ۶ سال در زندان زاهدان زندانی بود.
لازم به یادآوری است که روز گذشته ۲ زندانی از بند ۳ زندان مرکزی زاهدان به نامهای عبدالکریم شهنوازی و سعید هود به سلولهای انفرادی جهت اجرای حکم قرون وسطایی اعدام منتقل شده بودند.
سعید  هود همراه با زندانی عبدالکریم شهنوازی  پای چوبه دار برده شد و حتی طناب دار بر گردن وی انداخته شد.سعید هود شاهد به دار کشیدن و مرگ دردناک این زندانی  بود و پس از مرگ و پایین آوردن پیکر این زندانی، طناب دار را از گردن  سعید هود برداشتند  و او را به بند بازگرداندند.این زندانی پس از دیدن صحنه اعدام همبندیش  در شوک بسر می برد و وضعیت روحی این زندانی وخیم می باشد. به سعید هود گفته شده است که ۴۰ روز دیگر او را هم دار خواهند زد.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران اعدام این زندانی را به شدت محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر، دبیرکل سازمان ملل متحد و سایر مراجع بین المللی خواهان اقدام عملی به منظور توقف فوری و بلادرنگ موج جدید اعدامها و سرکوب مردم  بعد از انتخابات نمایشی رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه ای در ایران است.
۲ خرداماه۱۳۹۶ برابر با۲۳ می ۲۰۱۷
گزارش به سازمانهاي زير ارسال گرديد:
كميسرعالى حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه اعدام
گزارشگر ويژه حقوق بشر سازمان  سازمان ملل متحد در امور ایران
سازمان عفو بين الملل
telegram me/hrdai
Tel.:0031620720193

طبق قوانين كپي رايت استفاده از گزارشات فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران در صورت ذکر منبع بلامانع می باشد

هیچ نظری موجود نیست: