۱۳۹۳ اسفند ۴, دوشنبه

بازگرداندن زندانی سیاسی علی معزی پس از ۵۰ روزسلول انفرادی


 بنابه گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » زندانی سیاسی دهه ۶۰ علی معزی پس از ۵۰ روز بازجویی ، تهدید ، توهین و رفتارهای غیر انسانی و پرونده سازی جدید علیه وی  به زندان مرکزی کرج بازگردانده شد.
روز یکشنبه ۳ اسفند ماه زندانی سیاسی علی معزی پس ازتحمل ۵۰ روز  سلول انفرادی ، بازجوییهای مستمر، شکنجه های جسمی و روحی ، با پرونده سازی جدید از سلولهای انفرادی بند سپاه زندان گوهردشت کرج که در دست بازجویان وزارت اطلاعات می باشد به زندان مرکزی کرج بازگردانده شد.
زندانی سیاسی علی معزی چندین بار توسط بازجویان وزارت اطلاعات که بصورت تیم های ۲ و ۳ نفره بودند بازجویی شده و هر بار، این بازجویی ها چندین ساعت به طول انجامیده و با برخوردهای وحشیانه ، غیر انسانی و شکنجه های روحی همراه بوده است. بازجویان وزارت اطلاعات وی را به خاطر بیانیه های محکومیت که  صادر نموده بود مورد بازجویی و اذیت و آزار قرار می دادند.پس از اتمام دوره بازجویی، فردی به نام ابراهیمیان که خود را بازپرس شعبه ۱۲ دادگاه انقلاب کرج معرفی می کرد وارد سلول انفرادی وی شد و زندانی سیاسی علی معزی را مورد بازپرسی قرار داد . این فرد از آقای معزی خواهان آخرین دفاعیات وی شد. زندانی سیاسی علی معزی گفت برای شخص خودم دفاعی ندارم.  معتقدم که باید آزادی بیان و مطبوعات و بیانیه و تظاهرات و تجمع  و اعتصاب و همچنین آزادی  ادیان و گروهها و احزاب و سازمانها و مذاهب  باشد. اتهام سیاسی و زندانی سیاسی هم نباید داشته باشیم. اگر محکوم کردن حمله به اشرف و کشتار مجاهدین جرم محسوب میشود ما از این جرم استقبال می کنیم.
نهایتا این فردعلیه زندانی سیاسی علی معزی قرار صادر نمود و در ادامه به ایشان گفت که دیگر هیچ وقت آزاد نخواهی شد.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،انتقال زندانی سیاسی علی معزی به سلولهای انفرادی برای مدت طولانی ، مورد اذیت و آزار قرار دادن وی و همچنین پرونده سازی علیه او در آستانه پایان یافتن محکومیت غیر قانونی و غیر انسانی اش را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر خواستار دخالت برای آزادی بدون قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی در ایران است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۰۴ اسفند ۹۳ برابر با۲۳ فوریه ۲۰۱۵
 گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید
کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
سازمان عفو بین الملل
www.hrdai.net
Tel.:0031620720193

طبق قوانین کپی رایت استفاده از گزارشات « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » فقط با ذکر منبع آن مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: