۱۳۹۳ اسفند ۲, شنبه

تشدید فشارها و اذیت و آزارها علیه زندانیان سیاسی زندان گوهردشت کرج

 
بنابه گزارشات رسیده به «فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران »علیرغم گذشت ۳۵ روز هنوز از وضعیت و شرایط زندانی سیاسی افشین بایمانی خبری در دست نیست و او همچنان در سلولهای انفرادی شکنجه گاه وزارت اطلاعات بسر می برد.
زندانی سیاسی افشین بایمانی، زندانی محکوم به حبس ابد حدود ۳۵ روز است که به سلولهای انفرادی بند سپاه زندان گوهردشت کوج که در دست بازجویان وزرت اطلاعات می باشد منتقل شده است و از آن روز تا به حال از وضعیت و شرایط این زندانی سیاسی خبری در دست نیست.
 زندانی سیاسی ارژنگ داودی، زندانی محکوم به اعدام بعد از طی کردن ۱ ماه و ۵ روز، از سلولهای انفرادی به سالن ۱۲ بند ۴ زندان گوهردشت کرج بازگردانده شد.زندانی سیاسی ارژنگ داودی به اتهامات جدیدی متهم شده است که از جمله آن توهین به آخوند علی خامنه ای که رهبری سرکوب خونین مردم ایران  و همچنین رهبری اعمال فرقه گرایانه و تروریستی  در کشورهایی مانند عراق، سوریه، لبنان و در حال حاضر یمن را پیش می برد.
از طرفی دیگر زندانی عقیدتی شهرام چینیان هموطن بهایی توسط زندانبانان ولی فقیه مورد ضرب و شتم وحشیانه قرار گرفت این ضرب و شتم به حدی شدید بود که سر و صورت این زندانی زخمی و خونین شده  و به بهداری زندان منتقل گردید این زندانی در اثر این ضرب و شتم ها به سختی قادر به صحبت کردن است.
 زندانی آرش مقدم که از تبعیدشدگان زندان اوین به بند ۱۰ زندان گوهردشت کرج می باشد دو روز پیش مورد یورش عوامل زندانبانان ولی فقیه قرار گرفت. این زندانی همچنین تهدید به تجاوز شده است.
زندانیان سیاسی مسعود عرب چوبدار،سعید شیرزاد و حمید بابایی که در جریان اعتراضات و اعتصاب زندان اوین به بند ۱ زندان گوهردشت کرج تبعید شده اند  در بین زندانیان مجرم عادی و خطرناک نگهداری می شوند و تحت شرایط و وضعیت غیر انسانی قرار دارند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، تشدید فشارها ، اذیت و آزارهای غیر انسانی علیه زندانیان سیاسی در زندان گوهردشت کرج را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت آخوند علی خامنه ای و سایر آخوندهای همدست وی به شورای امنیت سازمان ملل متحد است.

 فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۲ اسفند ۹۳ برابر با۲۱ فوریه ۲۰۱۵
 گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید
کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
سازمان عفو بین الملل
www.hrdai.net
Tel.:0031620720193
طبق قوانین کپی رایت استفاده از گزارشات « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » فقط با ذکر منبع آن مجاز است

   

هیچ نظری موجود نیست: