۱۳۹۷ خرداد ۴, جمعه

ادامه فشارها و اذیت وآزارها علیه زندانی سیاسی تبعیدی در زندان عادل آباد شیراز


بنابه گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » زندانی سیاسی تبعیدی  شاهپور رشنور در زندان عادل آباد شیراز بدستور بازجویان وزارت اطلاعات  بطور مستمر تحت فشار و اذیت و آزار زندانبانان ولی فقیه قرار دارد.

زندانی سیاسی شاهپور رشنور متولد ۱۳۵۴ تحصیل کرده حقوق و مدیر سابق کتابخانه مادر اندیمشک برای دومین بار در چند سال اخیر توسط ماموران وزارت اطلاعات در محل سکونتش برای گذراندن محکومیت غیر قانونی و غیر انسانی دستگیر و  به زندان عادل آباد شیراز تبعید شد.
او از زمان تبعید به زندان شیراز تحت فشارها و اذیت و آزار زندانبانان ولی فقیه که بدستور بازجویان وزارت اطلاعات عمل می کنند قرار گرفت. این زندانی به مدت ۶ ماه امکان ملاقات با خانواده اش و حتی تماس تلفنی را نداشت و علیرغم اینکه در زندان بسر می برد و از داشتن هرگونه تماس با بیرون از زندان محروم بود بازجویان وزارت اطلاعات او را  به ارتباط داشتن با سازمان مجاهدین خلق ایران متهم  نمودند و قصد پرونده سازی و صدور حکم جدید علیه وی دارند. بازجویان وزارت اطلاعات یک جنگ روانی و مستمر علیه این زندانی سیاسی به راه انداخته اند و همچنان ادامه دارد.

 زندانی سیاسی شاهپور رشنور ازناراحتی حاد گوارشی و سایر ناراحتی ها رنج می برد و شکنجه گران وزارت اطلاعات بیماری او را به عنوان عامل فشار علیه وی بکار می برند. 

زندانی  سیاسی شاهپور رشنور بهمن ماه  ۱۳۹۶ برای دومین بار دستگیر شد. ابتدا او را به اداره اطلاعات اندیمشک منتقل کردند و در آنجا مورد شکنجه های جسمی و روحی شکنجه گران اطلاعات سپاه پاسداران  اندیمشک قرار گرفت سپس او را به اهواز منتقل نمودند که به مدت ۲ ماه در سلول انفرادی بسر برد و بعد از آن او را به اداره اطلاعات دزفول و از آنجا به زندان عادل آباد شیراز تبعید نمودند .
لازم به یادآوری است زندانی سیاسی شاهپور رشنور پیش از این نیز در شهریور ۱۳۹۴ با یورش ماموران  اطلاعات سپاه  دستگیر و به مدت ۲ ماه در زندانهای اطلاعات سپاه  در اندیمشک و زندان کارون بازداشت بود و سپس  به ۱ سال زندان محکوم شد.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران ، دستگیری، شکنجه جسمی و روحی و محکومیت غیر انسانی وغیر قانونی و تبعید این زندانی سیاسی را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواهان اقدامات عملی برای پایان دادن به اعمال ضدبشری اطلاعات سپاه و سایر نیروهای سرکوبگر رژیم ولی فقیه علی خامنه ای در ایران است. 

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران 
۴ خرداد ماه۱۳۹۷ برابر با ۲۵ می ۲۰۱۸

گزارش به سازمانهاي زير ارسال گرديد:
دبیر کل سازمان ملل متحد
كميسرعالى حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ويژه حقوق بشر سازمان ملل متحد در امور ایران
سازمان عفو بين الملل

telegram me/hrdai
Tel.:0031620720193
طبق قوانين كپي رايت استفاده از گزارشات فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران در صورت ذکر منبع بلامانع می باشد

هیچ نظری موجود نیست: