ه‍.ش. ۱۳۹۶ فروردین ۴, جمعه

علیرغم تامین وثیقه زندانی شهرام پورمنصوری ،بازجویان وزارت اطلاعات مانع آزادی وی هستند

بنابه گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران»  بازجویان وزارت اطلاعات و معاون دادستان تهران از آزادی شهرام پورمنصوری علیرغم تامین وثیقه توسط خانواده اش ممانعت می کنند.
زندانی شهرام پورمنصوری ۳۶ ساله  ۱۷ سال است در زندان گوهردشت کرج زندانی می باشد. اخیرا فردی به نام حاج مرادی معاون دادستان تهران به خانواده شهرام پورمنصوری اطلاع داده است  که در صورت تامین وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی  به صورت مشروط آزاد خواهد شد .خانواده وی که ساکن خوزستان هستند تا به حال چندین بار به دادستانی مراجعه   و بخش اعظم وثیقه را تامین نموده اند ولی از آزادی او ممانعت می کنند.
  زندانی شهرام پورمنصوری  برای فرار از جهنمی که آخوندها در ایران به پا کرده اند همانند میلیونها ایرانی که به خاطر اعمال ضدبشری آخوندها ناچار به ترک کشور شدند اقدام به کنترل در آوردن هواپیما به منظور فرار از جهنم آخوندها ی ضدبشر و پناهنده شدن نمود که این اقدام ناموفق و دستگیر شد. ابتدا وی محکوم به اعدام شد اما با فشارهای داخلی و بین المللی حکم اعدام او به حبس ابد تبدیل شد.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران ، خواهان آزادی تمامی زندانیان بی دفاع در زندانهای قرون وسطایی آخوند علی خامنه ای که به کشتارگاه تبدیل شده است می باشد و از مراجع بین المللی خواهان اقدامات لازم برای پایان دادن به جنایت علیه بشریت در ایران است.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۵ فروردین ۱۳۹۶ برابر با۲۴ مارس ۲۰۱۷

گزارش به سازمانهاي زير ارسال گرديد:
كميسرعالى حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ويژه حقوق بشر سازمان  سازمان ملل متحد در امور ایران
سازمان عفو بين الملل
telegram me/hrdai
Tel.:0031620720193

طبق قوانين كپي رايت استفاده از گزارشات فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران در صورت ذکر منبع بلامانع می باشد

ه‍.ش. ۱۳۹۶ فروردین ۲, چهارشنبه

پیام تبریک نوروزی زندانیان سیاسی زندان مرکزی زاهدان به مردم ایران


اکنون که گلهای زیبای بهاری با خنده بهاری شان دل هر صاحب دلی را بهاری کرده و آفتاب نوروزی جهان را غرق روشنایی و صفا نموده است و حال که به اذن خداوند منان زمستان چهره برکنده و سال نو و بهارزیبا رخ گشوده این سال نو را به همه دوستان و بستگان و یاران بی ادعا که همواره در کنار ما  بوده و در همه حال ما را با تلاشهای بی وقفه خود یاری کرده و در مقابل جنایت جنایتکاران به اصطلاح حقوق بشر اسلامی در این کشور ایستاده و غم و اندوه بینوایان پشت میله های زندان را جامه امید پوشانده اند از صمیم قلب ، با دستان باز و آغوش بی انتها تبریک می گوییم و امیدواریم در همه سال جاودان و شاد باشید و برای شما  عافیت و شادکامی و پیروزی و موفقیت را از خداوند مهربان خواستاریم.
پیرو نامه های پیشین و نظر به اینکه در آستانه سال جدید هستیم وضعیت زندانیان ایران بالاخص استان سیستان و بلوچستان که همواره به دست شما عزیزان دلایل و شواهد زنده رسیده و اقداماتی در این زمینه شده است و با توجه به این موضوع گوشه ای از مشکلات موجود خصوصا در زندان مرکزی زاهدان و دیگر شهرستانهای سیستان و بلوچستان متذکر می شویم.
ـ دستگیری جوانان به بهانه های مختلف که روزبه روز بر دستگیریها افزوده می شود
ـ شکنجه های طاقت فرسا دادنامه های جدید
ـ بازداشتهای موقت طولانی از ۲ سال تا ۵ سال به بالا
ـ اعدام که روزانه در سراسر ایران حدودا ۱۵ نفر بخاطر مواد مخدر ه ۹۵ درص آنها اهل سنت هستند
مشکلات موجود داخل زندان زاهدان از قبیل
ـ نبود امکانات بهداشتی و درمانی و دکتر و دارو
ـ جمعیت زیاد در بندها فراتر از ظرفیت بندها
ـ نبود فضا و مکان مناسب برای ورزش و تفریح و سرگرم کننده
ـ محدودیت ها درعقاید مذهبی و دینی
ـ شکنجه و آزار زندانیان توسط مسئولین زندان
بله این گوشه ای از مشکلات ما است که ذکر شد تا شما عزیزان که در سال جدید با خانواده و دوستان در کنار یکدیگر بسر می برید به یاد ما و خانواده های  بی صدایان در پشت میله های زندان بالاخص فرزندان خردسال که لحظه شماری می کنند که پدرانشان در کنار آنها در چنین روزی باشند هم افتاده و تقاضای ما این است که با عنایت و توجه خاصی که داشته اید با تلاش بی وقفه تان به دنبال  احقاق حقوق از دست رفته زندانیان باشید که این زندانیان در چنین روزهایی به آغوش گرم خانواده بر گشته و به شادی و خوشی بگذرانند.
به امید آن روز . بار دیگر سال جدید و عید نوروز را به شما دلسوزان و همه فعالان عزیز و محترم و احاد ملت ایران تبریک می گوییم.
از طرف زندانیان سیاسی زندان مرکزی زاهدان
فروردین ۱۳۹۶
مولوی نورالدین کاشانی،مولوی عبدالرحیم کوهی، مولوی امان الله بلوچ زهی، همزه ریگی، ابراهیم ریگی، بشیراحمد حسن زهی، عابد بمپوری، اسحاق کلکلی، غلام فاروق بارانی، عبدالخالق جفادار، حسن دهواری، الیاس قلندرزهی، ابوبکر رستمی، سجاد بلوچ، جاوید ...، محمود کلکلی، امید ایمانی، ابوبکر ملازهی، حامد باران زهی، ادریس باران زهی، صدیق باران زهی، داود باران زهی، زبیر هود، عبدالصمد هود، عبدالوحید هود، عبدالحق ریگی، شیرمحمد زمانی پور، سهیل ملازهی، اسماعیل شه بخش،گل محمد شه بخش، نوتی زهی، عبدالحمید کیازهی، نوید سپاهی.

telegram me/hrdai
Tel.:0031620720193

طبق قوانين كپي رايت استفاده از گزارشات فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران در صورت ذکر منبع بلامانع می باشد

ه‍.ش. ۱۳۹۵ اسفند ۲۸, شنبه

یک زندانی در اعتراض به شرایط غیر انسانی و قرون وسطایی در زندان ارومیه اقدام به دوختن لبان خود و اعتصاب غذا نمود

بنابه گزارش ارسالی به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران»  یکی از زندانیان زندان مرکزی ارومیه در اعتراض به رفتارهای غیر انسانی و قرون وسطایی حاکم بر زندان ارومیه  و انتقال بی مورد وی به بند معتادین لبان خود را دوخت و دست به اعتصاب غذا زد .
روز پنجشنبه ۲۶ اسفند ماه زندانی علی تپه رش ۳۹ ساله  فرزند حسین که ۱۱ سال است  در زندان مرکزی  ارومیه زندانی می باشد  در اعتراض  به رفتارهای غیر انسانی و قرون وسطایی حاکم بر زندان و جابجایی بی موردش به بند معتادین   لبهای خود را دوخت  و د ست به اعتصاب غذا زد  زندانبانان ولی فقیه بجای رسیدگی به خواسته های این زندانی او را ابتدا به سلول انفرادی منتقل نمودند اما ساعاتی بعد او را از سلول انفرادی خارج  و به بند معتادین منتقل نمودند. 
این زندانی پیش از این در بند ۳ ، ۴ زندان مرکزی ارومیه زندانی بود.
فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران ، رفتارهای وحشیانه و غیر انسانی علیه زندانیان بی دفاع در زندانهای مختلف رژیم ولی فقیه را به عنوان جنایت علیه بشریت محکوم می کند و از دبیر کل  سازمان ملل متحد، کمیسر عالی حقوق بشر ، گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور ایران و سایر مراجع بین المللی می خواهد برای پایان دادن به اعدام های جمعی، شکنجه ، اذیت و آزار زندانیان بی دفاع پرونده جنایت علیه بشریت آخوند علی خامنه ای و سایر آخوندهای همدست وی به شورای امنیت سازمان ملل متحد ارجاع دهد.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۲۸ اسفند ۱۳۹۵ برابر با۱۸ مارس ۲۰۱۷

گزارش به سازمانهاي زير ارسال گرديد:
دبیر کل ملل متحد
كميسرعالى حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ويژه حقوق بشر سازمان  سازمان ملل متحد در امور ایران
سازمان عفو بين الملل
telegram me/hrdai
Tel.:0031620720193

طبق قوانين كپي رايت استفاده از گزارشات فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران در صورت ذکر منبع بلامانع می باشد

ه‍.ش. ۱۳۹۵ اسفند ۲۴, سه‌شنبه

شعارهای مرگ بر اصل ولایت فقیه و مرگ بر دیکتاتور زندانیان سیاسی در جریان برگزاری چهارشنبه سوری در زندان گوهر دشت کرج


بنا به گزارش ارسالی  به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » زندانیان سیاسی زندان گوهردشت کرج مراسم چهارشنبه سوری خود را  علیرغم محدودیتهای شدید بازجویان وزارت اطلاعات برگزار نمودند و شعارهای طنین انداز مرگ بر اصل ولایت فقیه و مرگ بر دیکتاتور را سر دادند.
بازجویان  اطلاعات سپاه پاسداران  ولی فقیه آخوند ضد بشر علی خامنه ای برای جلوگیری از برگزاری مراسم چهار شنبه سوری زندانیان سیاسی  اقدام به بستن  هواخوری سالن ۱۲ نمودند و فکر می کردند با این عمل  غیر انسانی مانع از برگزاری مراسم ملی چهارشنبه سوری زندانیان سیاسی خواهند شد.
زندانیان سیاسی با عزمی  جزم در درون سالن ۱۲ بند ۴ زندانی گوهردشت کرج اقدام به روشن کردن آتش   و شروع به پریدن بر روی آن نمودند و همزمان با پریدن بر شعله های آتش یک صدا فریاد مرگ به اصل ولایت فقیه و مرگ بر دیکتاتور را فریاد زدند و با این فریادها نحوست و پلیدی سال که آخوندهای ضدبشر هستند  را به آتش سوزان  سپردند و با گام های  استوار بسوی بر کندن ریشه تباهی و فساد و ویرانگری یعنی آخوندهای ضدبشر پیش می رفتند. شعارهای زندانیان به حدی بلند و رسا  بود که تمامی زندان را فراگرفته بود و زندانبانان ولی فقیه را به وحشت و حراس انداخته بود.
زندانیان سیاسی باردیگر علیرغم رنج و مشقت و و محدودیتهای ضدبشری  عومل آخوندهای ضدبشر در زندان از مراسم چهارشنبه سوری پاسداری کردند و باردیگر آخوندهای خونریز را خوار حقیر نمودند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۲۵ اسفند ۱۳۹۵ برابر با۱۴ مارس ۲۰۱۷

گزارش به سازمانهاي زير ارسال گرديد:
كميسرعالى حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ويژه حقوق بشر سازمان  سازمان ملل متحد در امور ایران
گزارشگر ویژه اعدام سازمان ملل متحد
سازمان عفو بين الملل
telegram me/hrdai
Tel.:0031620720193

طبق قوانين كپي رايت استفاده از گزارشات فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران در صورت ذکر منبع بلامانع می باشد